SKEPPSHULT – to je litinové nádobí

4. 11. 2015 21:40

Vaření Radek Jurný Radek Jurný

PánevHrnecPekáč

Chcete vařit opravdu zdravě?

Již naše babičky a prababičky byly přesvědčeny o nesporné kvalitě litiny, která pro ně byla to pravé vaření.

Věděli jste, že všechny ty současné titanové, keramické, „bio“, „green“, atd. pánve jsou ve skutečnosti hliníkové, se spoustou chemikálií? A že spotřebitel během svého života částečně konzumuje umělý povrch z tohoto nádobí, a tím kontaminuje svůj organismus? Proto opět litinové nádobí přichází do obliby.

Ovšem není litina jako litina. Např. u smaltované litiny nevaříte na litině, nýbrž na smaltu – na umělé vrstvě. Taktéž téměř všechno litinové nádobí nabízené na trhu, pochází z Číny, je vyrobeno ze železného šrotu a odpadu (kde lze samozřejmě pochybovat o zdravotní nezávadnosti), a bývá klamavě označeno – např. jako „německé“, francouzské, „italské“, apod.

Je tu ovšem jedna výjimka – a to švédská firma SKEPPSHULT, s více jak stoletou tradicí (založeno r. 1906). Tato firma se nachází ve stejnojmenném městečku, a je zajímavá tím, že své litinové nádobí vyrábí stále postaru, rukodělným způsobem a navíc z ekologických surovin, kde základem je severská železná ruda (nejkvalitnější na světě).

Bio eco controlledVýsledkem jsou poctivé, kvalitní a nadčasové výrobky, které jsou prosty jakýchkoli chemikálií a  tudíž absolutně zdravotně nezávadné. Zcela nesrovnatelné s běžnou komerční nabídkou. Důkazem kvality je, že SKEPPSHULT vyváží své výrobky i na nejnáročnější trhy světa, např. do Japonska a Švýcarska.

V případě nádobí SKEPPSHULT z pravé švédské litiny se jedná o investici na celý život, ba co více, toto nádobí se předává z generace na generaci. A ještě jedna zajímavá věc: oproti běžnému nádobí, kde se vlastnosti postupně zhoršují (někdy dramaticky rychle), u litinového nádobí Skeppshult je to právě naopak. Opravdu? Opravdu. Čím je litinové nádobí Skeppshult starší a čím více se používá, tím lepší má vlastnosti.

Možná, že počáteční investice se může zdát někomu vyšší, ale srovná-li zákazník částku např. za pánev Skeppshult a dobou kterou ji používal, s částkou, co musel za stejnou dobu vydat za pánve, které musel často obměňovat, pak samozřejmě vychází pánev Skeppshult levněji.

Zakoupením litinového nádobí Skeppshult sázíte na jistotu - opravdu originál švédský a kvalitní fér výrobek. SKEPPSHULT = nejkvalitnější litinové nádobí.

Proto začněte vařit své oblíbené recepty opravdu zdravě, ať již se jedná o oblíbenou pánev wok, litinový pekáč, grilovací desku, nebo klasickou pánev – nádobí SKEPPSHULT je tu pro vás. Zakoupit toto nádobí můžete v internetovém obchodě www.litinove-nadobi.cz

Zajímavý pohled do výroby Skeppshult. TV video od Wilde Keuken
Je to dřina, ale stojí to za to.

Líbí se Vám článek? Sdílejte jej svým přátelům!

Sdílet na Facebooku Poslat emailem

 • Pepe Pepe(neregistrovaný)

  Jackie79: Jasně :-D

  Odpovědět

 • Jackie79 Jackie79

  Pepe: Číst umim. Ale pro někoho jsou 3 tisíce najednou prostě moc a raději si pořídí pánev za 3 stovky. :-//

  Odpovědět

 • Pepe Pepe(neregistrovaný)

  Jackie79: tady asi někdo neumí číst:

  "Možná, že počáteční investice se může zdát někomu vyšší, ale srovná-li zákazník částku např. za pánev Skeppshult a dobou kterou ji používal, s částkou, co musel za stejnou dobu vydat za pánve, které musel často obměňovat, pak samozřejmě vychází pánev Skeppshult levněji."

  Odpovědět

 • Jackie79 Jackie79

  Litinové nádobí je sice nejlepší, ale taky nejdražší. Mám dát za jeden hrnec nebo pánev 3 tis Kč?:-O

  Odpovědět

 • František František(neregistrovaný)

  Prečo nemáte tam aj cenu, jako možem komentovať keď som to ešte nepoužival.
  :-O

  Odpovědět

Přidat komentář