Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Nastavovaný rýžový nákyp

Hodnocení receptu je 4,2 (3×)

Pro možnost hodnocení
se prosím přihlašte

23. 4. 2010 11:56

Suroviny

Naše chalupářská
kuchařka

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Energie2 396 kJ / 573 kcal
Bílkoviny42,68 g
Tuky22,56 g
Vláknina0,00 g
Cholesterol 319 mg
Sodík 499 mg
Sůl1,21 g
Sacharidy49,70 g

Zobrazit více hodnot

Hodnoty jsou přibližné Více o hodnotách

Postup přípravy

Poznámka autorky receptu

Zbyl nám bílek, žejo... takže další dobrý důvod, proč uvařit tu bramboračku, už máme nožičky z žampeců, teď ten bílek....jj, do neděle se nám toho ještě naskládá...

Vysvětlovací poznámka moderátora: baby guláš je specifický název pro krupičnou kaši :-o

Moje poznámka

Přidat poznámku

Nahlásit chybu v receptu

Alternativy k tomuto receptu Zobrazit více

Načíst další

Přečtěte si

Komentáře

Nadja Nadja

18. 4. 2012 12:30

Pod rýžovým nákypem si představuji, že v něm bude nějaké ovoce, nejen rozinky, ale to si koneckonců může každý přidat sám.
:-S K srozumitelnosti receptu - každý autor by měl buď používat obecně známé názvy nebo dávat vysvětlivky ke svým výmyslům a nečekat až na dotazy v komentářích. U nás se krupičné kaši zase říká pohádka mládí.
:-?:-S A co se týká množství surovin, mělo by být uvedeno alespoň přibližně v g či ml, aby nedocházelo k omylům. Jeden balíček rýže nebo 1 kelímek jogurtu není žádná míra - jogurt může být 150 ml, 200 ml, 400 ml, 500 ml a rýži kupuji jen v kilovkách (abych zjistila, kolik váží varný sáček, tak to bych se musela jít podívat do obchodu). :-D Proč to dělat jednoduše a napsat to hned do receptu, když to může být složitější :-?

JanaDorazinova JanaDorazinova

23. 4. 2010 12:37

Tak myslím, že "2 varné sáčky rýže" už pochopí každý;-)

zizala zizala (moderátorka)

23. 4. 2010 12:35

Opravila jsem to na "varné sáčky", to už bude zřejmé každému;-)

spagetka spagetka

23. 4. 2010 12:33

Souhlasím s žížalkou, je fakt, že zkušenější kuchařinka si poradí ale ten, kdo to nemá prostě v oku a ruce, si rady vědět nebude. Chtělo by to množství, opravdu. ;-);-) Jinak muž by takovéto nákypynejradějí 8x denně (pak i žemlovku prý :-O):-D:-p:yes:

zizala zizala (moderátorka)

23. 4. 2010 12:29

Nesouhlasím. Obsah jednoho sáčku může být velice různý. Půlkilový sáček a varný sáček s obsahem 100 g je přece rozdíl:-O A jestli mi chcete tvrdit, že to musí být každému jasné, nemusí...zažila jsem lidi, kteří vařili celý (půlkilový) sáček podlitý troškou vody(chtěli dušenou rýži):-D

Hell. Hell.

23. 4. 2010 12:21

Zizo - já ti přesně nevim,:-8 děvče zlatý, ale tuším, že ty co jsem to z nich dělala měly 125 gramů, asitak nějak přibližně....
Jani - klíííd, je pááátek, tak nebuď na sebe zbytečně přísná, jo?! :-D
Svět - dííík moc! :yes: Koukám, že jako překladatelka ses teda osvědčila :-))

JanaDorazinova JanaDorazinova

23. 4. 2010 12:18

Tak tomu bych asi rozuměla. 2 balíčky jsou nejspíš 2 balíčky, ne?;-) Myslím tím sáčky.

zizala zizala (moderátorka)

23. 4. 2010 12:16

Hell, dva balíčky rýže je kolik? Asi sotva to budou půlkilové balíčky, v jakých se prodává sypaná rýže. Já tuším, že to jsou varné sáčky, ale každý začátečník nemusí tušit. Co je babyguláš, prosím, doplň do poznámky ;-)

JanaDorazinova JanaDorazinova

23. 4. 2010 12:13

Díky, už to chápu a odpusťte natvrdlině!!:-D. Taky mne mohlo napadnout, že baby guláš je krupice:-D. Světlano i Hell, děkuji!!:-)):-D:yes::yes::yes::yes:

Svetlana Svetlana

23. 4. 2010 12:09

:-)...Jani, přečetla jsem si to dvakrát...takže, jestli Hell dovolí a event. potvrdí :-)...v půlce mlíka uvaříme rýži, z druhé půlky uvaříme krupicovou kaši (baby guláš;-))...smícháme to dohromady, mrskneme k tomu žloutek, hrozinky, vanilkový cukr...posypeme grankem, navrch dáme máslo a až bude potřeba jíst, dáme do mikrovlnky...:-D:-D:-D...Hell má trošku zvláštý způsob vyjadřování, ale já jsem to pochopila takto...správně?

Hell. Hell.

23. 4. 2010 12:09

Janinko, nezoufej, berunko ;-)
Zkusím to tedy jinak: ... v míse smícháme tu uvařenou rýži s tou také již uvařenou dětskou krupičkou...té se u nás říká "bejbyguláš"

JanaDorazinova JanaDorazinova

23. 4. 2010 12:02

Nevím, co je to "baby" guláš a k čemu že to mám mrsknout? Asi jsem natvrdlá, ale receptu moc nerozumím. "V míse obé smícháme" co obé? :-O

Přidat komentář

Přidat komentář

Moje poznámka

Naše kuchařka 2

Nově v prodeji!

Koupit

Marie

Právě bylo uvařeno:

Další recepty

Tématické fráze: rýžový nákyp z uvařené rýže rýžový nákyp z varných sáčků hrníčkový rýžový nákyp rýžový nákyp s tvarohem a jablky jak uvařit rýžový nákyp krupicny nakyp rýžový nákyp z mikrovlnky sladka ryze z varnych sacku rýžový nákyp v mikrovlnce rýžový nákyp rýžový nákyp s rozinkami hrníčková kuchařka rýžový nákyp babyguláš rýžový nákyp jednoduše rýový nákyp rýžový nákyp s jablky recept ryzovy nakyp ze sacku rýžový nákyp z rýže ze sačku ja uvarit ryzovy nakyp nákyp z mikrovlnky

Suroviny: mléko, rýže, krupice dětská, vejce, cukr vanilkový, rozinky, kakao granko, máslo

TopRecepty.cz

Nastavovaný rýžový nákyp

Aktuální verzi receptu a video receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/qQ3r