Nastavovaný rýžový nákyp

Hell. Kuchařka: Hell.

Sladká jídla 12 názorů

Suroviny

1 l mléka
2 varné sáčky rýže
hrníček dětské krupice
1 vejce
vanilkový cukr
hrozinky
granko
lžíce másla
Recept si zatím oblíbili 3 kuchaři

Postup přípravy receptu

 1. V polovině osoleného mlíčka uvaříme rýži.

 2. Z druhé poloviny mlíčka stvoříme baby guláš.

 3. V míse obé smícháme, mrsknem k tomu spařené hrozinky, žloutek a vanilkový cukr. Posypeme grankem a nahoru položíme lupínek másla, protože je nám jasné, že manža bude mít zpoždění, je pátek, takže to z práce vezme domů zkratkou přes hospůdku.

 4. Když konečně dorazí (pokud to teda bude slušně, za světla :-)), tak talířek s nákypem nacpem do mikrovlnky. Za pár minutek se nám to ohřeje a máslíčko rozpustí.

Poznámka

Zbyl nám bílek, žejo... takže další dobrý důvod, proč uvařit tu bramboračku, už máme nožičky z žampeců, teď ten bílek....jj, do neděle se nám toho ještě naskládá...

Vysvětlovací poznámka moderátora: baby guláš je specifický název pro krupičnou kaši :-o

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 16 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Nastavovaný rýžový nákyp

 • Nadja Nadja

  Pod rýžovým nákypem si představuji, že v něm bude nějaké ovoce, nejen rozinky, ale to si koneckonců může každý přidat sám.
  :-S K srozumitelnosti receptu - každý autor by měl buď používat obecně známé názvy nebo dávat vysvětlivky ke svým výmyslům a nečekat až na dotazy v komentářích. U nás se krupičné kaši zase říká pohádka mládí.
  :-?:-S A co se týká množství surovin, mělo by být uvedeno alespoň přibližně v g či ml, aby nedocházelo k omylům. Jeden balíček rýže nebo 1 kelímek jogurtu není žádná míra - jogurt může být 150 ml, 200 ml, 400 ml, 500 ml a rýži kupuji jen v kilovkách (abych zjistila, kolik váží varný sáček, tak to bych se musela jít podívat do obchodu). :-D Proč to dělat jednoduše a napsat to hned do receptu, když to může být složitější :-?

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Tak myslím, že "2 varné sáčky rýže" už pochopí každý;-)

  Odpovědět

 • zizala zizala

  Opravila jsem to na "varné sáčky", to už bude zřejmé každému;-)

  Odpovědět

 • spagetka spagetka

  Souhlasím s žížalkou, je fakt, že zkušenější kuchařinka si poradí ale ten, kdo to nemá prostě v oku a ruce, si rady vědět nebude. Chtělo by to množství, opravdu. ;-);-) Jinak muž by takovéto nákypynejradějí 8x denně (pak i žemlovku prý :-O):-D:-p:yes:

  Odpovědět

 • zizala zizala

  Nesouhlasím. Obsah jednoho sáčku může být velice různý. Půlkilový sáček a varný sáček s obsahem 100 g je přece rozdíl:-O A jestli mi chcete tvrdit, že to musí být každému jasné, nemusí...zažila jsem lidi, kteří vařili celý (půlkilový) sáček podlitý troškou vody(chtěli dušenou rýži):-D

  Odpovědět

 • Hell. Hell.(autor receptu)

  Zizo - já ti přesně nevim,:-8 děvče zlatý, ale tuším, že ty co jsem to z nich dělala měly 125 gramů, asitak nějak přibližně....
  Jani - klíííd, je pááátek, tak nebuď na sebe zbytečně přísná, jo?! :-D
  Svět - dííík moc! :yes: Koukám, že jako překladatelka ses teda osvědčila :-))

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Tak tomu bych asi rozuměla. 2 balíčky jsou nejspíš 2 balíčky, ne?;-) Myslím tím sáčky.

  Odpovědět

 • zizala zizala

  Hell, dva balíčky rýže je kolik? Asi sotva to budou půlkilové balíčky, v jakých se prodává sypaná rýže. Já tuším, že to jsou varné sáčky, ale každý začátečník nemusí tušit. Co je babyguláš, prosím, doplň do poznámky ;-)

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Díky, už to chápu a odpusťte natvrdlině!!:-D. Taky mne mohlo napadnout, že baby guláš je krupice:-D. Světlano i Hell, děkuji!!:-)):-D:yes::yes::yes::yes:

  Odpovědět

 • Svetlana Svetlana

  :-)...Jani, přečetla jsem si to dvakrát...takže, jestli Hell dovolí a event. potvrdí :-)...v půlce mlíka uvaříme rýži, z druhé půlky uvaříme krupicovou kaši (baby guláš;-))...smícháme to dohromady, mrskneme k tomu žloutek, hrozinky, vanilkový cukr...posypeme grankem, navrch dáme máslo a až bude potřeba jíst, dáme do mikrovlnky...:-D:-D:-D...Hell má trošku zvláštý způsob vyjadřování, ale já jsem to pochopila takto...správně?

  Odpovědět

 • Hell. Hell.(autor receptu)

  Janinko, nezoufej, berunko ;-)
  Zkusím to tedy jinak: ... v míse smícháme tu uvařenou rýži s tou také již uvařenou dětskou krupičkou...té se u nás říká "bejbyguláš"

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Nevím, co je to "baby" guláš a k čemu že to mám mrsknout? Asi jsem natvrdlá, ale receptu moc nerozumím. "V míse obé smícháme" co obé? :-O

  Odpovědět

Tématické fráze: rýžový nákyp z uvařené rýže rýžový nákyp z varných sáčků hrníčkový rýžový nákyp rýžový nákyp s tvarohem a jablky jak uvařit rýžový nákyp krupicny nakyp rýžový nákyp z mikrovlnky sladka ryze z varnych sacku rýžový nákyp v mikrovlnce rýžový nákyp rýžový nákyp s rozinkami hrníčková kuchařka rýžový nákyp babyguláš rýžový nákyp jednoduše rýový nákyp rýžový nákyp s jablky recept ryzovy nakyp ze sacku rýžový nákyp z rýže ze sačku ja uvarit ryzovy nakyp nákyp z mikrovlnky