Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Jak pěstovat rajčata v nádobách: Nemusíme bydlet v domku, abychom měli vlastní úrodu
Zdroj: Pixabay, neelam279

Rajčata se dají pěstovat všude, kde není možné je zasadit na záhony. Nádoby využijeme, pokud chceme rozšířit pěstování o nové druhy, u kterých zkoušíme, kde se jim bude dařit nejlépe a můžeme je za lepšími podmínkami přenášet.

Rajčata tvoří jedlou okrasu našich zahrad. Utrhnout si zralé plody mohou i lidé, kteří bydlí v paneláku nebo bytě s balkónem. Stačí sazeničky zasadit do vhodných nádob, pytlů nebo bedýnek a můžeme začít pěstovat. Poradíme, jak na to.

Jak pěstovat rajčata v nádobách

Rajčata jsou rostliny, kterým se daří nejen na záhonech, ale také na balkónech, terasách a předzahrádkách. K tomu poslouží alternativní nádoby, do kterých nasypeme potřebný substrát, zasadíme sazenice a pak se už jen staráme o pravidelné zalévání, přihnojování a přivazování k tyčkám. Nezapomeneme vyvrtat nebo vystřihnout do nádoby dírky, aby měla přebytečná voda kam odtékat a kořeny rostlin nezahnívaly. Péče o rostliny je pak stejná jako u těch na záhonech.

V jakých nádobách se dají pěstovat rajčata

Záleží na podmínkách, které k jejich pěstování máme:
  • V květináčích a truhlících, které jsou dostatečně velké a hluboké. Pokud ne, volíme keříčkové odrůdy rajčat.
  • V sudech a kbelících, které stojí na příhodném místě, se rajčatům bude dařit. Nádoby můžeme podložit deskou s kolečky, aby se s nimi dalo manipulovat.
  • Speciální pytle na pěstování mají tu výhodu, že je po sklizni umyjeme, osušíme, složíme do malého balíčku a uklidíme na příští rok. 
  • Betonové tvárnice nelze posouvat, ale pokud budou mít rajčata vhodné podmínky, je použití stabilních tvárnic výhodné.
  • Igelitové pytle a tašky se dají snadno přenášet, pokud zkoušíme pěstovat různé druhy rajčat. Výhodou jsou pevná ucha u tašek.
  • Plastové kontejnery mívají kolečka k přemísťování. Dají se koupit v mnoha obchodech a dají se v nich pěstovat nejen rajčata.

Vlastní rajčata jsou chutnější než ta kupovaná. Zkuste si z nich podle našeho videa připravit rajčatový salátek:

 

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Marie

Náhodný recept Zobrazit více

Nejnovější recepty Více