Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

NOVINKA: Naše chalupářská kuchařka

Koupit za 399 Kč

Bramborové těsto stáním řídne, proto ho zpracujeme co nejdříve. Poradíme, jak těsto snadno uchovat
Toprecepty.cz

Knedlíky nebo šišky po uvaření mrazíme rozložené a pak sesypeme. Těsto ze syrových brambor lze krátce uchovat v chladničce, ale bramborové těsto z vařených brambor je nejlépe zpracovat hned čerstvé, protože stáním řídne vlivem soli. Těsto ze syrových brambor zase černá vlivem kyslíku.

Přesto nejsme v případě přebytku těsta zcela bezmocní. Máme některé možnosti, jak s těstem naložit, abychom zbytečně neplýtvali potravinami. 

Jak uchovat těsto z vařených brambor

Těsto z vařených brambor na noky nebo knedlíky neskladujeme ani nemrazíme, protože se stáním mění jeho konzistence, která nepříznivě ovlivní konečný výsledek.

Mrazit můžeme hotový uvařený pokrm (např. knedlíky a šišky), který rozmrazíme v pokojové teplotě a pak ohřejeme v páře. Knedlíky nebo šišky po vychladnutí mrazíme rozložené na tácku a pak sesypeme. V mrazničce vydrží asi půl roku. V chladničce můžeme uvařené pokrmy skladovat asi 3 dny.

Jak uchovat těsto ze syrových brambor

Těsto ze syrových brambor (na bramboráky) vlivem kyslíku po čase černá. Dočasně a částečně tomu předejdeme spařením nastrouhaných brambor horkým mlékem. Těsto, které hned nespotřebujeme, můžeme uchovat v chladničce asi 2 dny. V případě potřeby sebereme a vyhodíme vrchní zčernalou vrstvu, těsto zamícháme a můžeme smažit.

Jak připravit bramborák s masovou směsí

Těsto nemrazíme, protože namrzlé brambory by zesládly. Mrazit můžeme hotové bramboráky - mrazíme je proložené fólií, aby se neslepily.

 

Komentáře

Nejsou zde žádné komentáře.

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky