Remoska - energeticky nenáročný spotřebič. Upečete v ní téměř vše jako v klasické troubě
Doba nás nutí neplýtvat nejen potravinami, ale i elektřinou. Při vaření používáme přístroje s nízkou spotřebou a efektivně je využíváme. Jedním z nich je remoska. Je to vyšší a nižší kruhová nádoba s pečícím víkem a příkonem okolo 500-600 W podle typu a velikosti, což je v porovnání s klasickou pečící troubou (příkony začínají na 2500 W) veliký rozdíl. Dosahuje se v ní teploty kolem 180 °C, tedy je ideální na zapékání i přímé pečení masa nebo moučníků. Na moučníky bývá vybavena středovým kuželem na pečení bábovky. Některé remosky mají ve víku praktické okénko, kterým můžete kontrolovat stav jídla. Upečete v ní téměř vše tak jako klasické troubě. Jen u hliníkových nádob musíme myslet na to, že nepříznivě reagují s kyselými potravinami jako kysané zelí.
Možná se vám válí na půdě, ve sklepě nebo ji využíváte při vaření na chalupě. Remoska, tedy malá elektrická trouba značky REMOS, je legendou mezi originálními československými vynálezy. Funguje na…
Kolik surovin se vejde do remosky?
V remosce pečeme v porovnání s klasickou troubou a plechem z asi polovičního až dvoutřetinového množství surovin (podle velikosti nádoby).
Na našem webu je receptů na pečení v remosce dost, podíváme se na některé z nich.
Zapékané pokrmy.
Známé a oblíbené zapečené těstoviny nebo brambory, zelenina, žemlovka a jiná zapékaná jídla jsou z remosky skvělá, s pěknou kůrkou a jsou opečená i na dně. Je vhodná i na zapékané chlebíčky, topinky atd.
Pečené maso
Remoska zvládne upéct kus masa i různé závitky, výpečky apod. Pomalejší pečení pod víkem pomůže šťavnatému a velmi měkkému masu. Je ideální na tzv. trhané maso.
Moučníky
Remoska se hodí na pečení korpusů a moučníků typu perník, bublanina, ovocné koláče, kynuté buchty, bábovky apod. Upečete v ní i cukroví, jen to trvá déle, protože se vejde jen málo kousků naráz.
Chléb z remosky
V remosce upečete i chutný chléb a pečivo. Získá pěknou kůrku, a přitom neztratí vlhkost, takže zůstane měkká. Péct můžete chléb kváskový i s droždím, bulky apod.
Pokud máte remosku po babičce nebo mamince, máte vyhráno. Ale i do nové remosky s teflonovou mísou se určitě vyplatí v dnešní době investovat.
Další tipy a triky
Přečtěte si Zobrazit více
Zelí podle Jana Punčocháře: „Nejraději mám to čerstvé a zkaramelizované,“ říká slavný šéfkuchař, který přidal i pár vychytávek
Lucie Borhyová má doma vždy navařeno: Nejraději připravuje moravského vrabce se špenátem, na pečené kuře používá fígl
7 nejlepších receptů z brokolice. Jak si s touto zeleninou poradit v kuchyni, abychom si na ní pochutnali
Komentáře