Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Brambory jsou perfektní variabilní potravinou. Hodí se totiž do slaných i sladkých jídel

Brambory jsou perfektní variabilní potravinou. Hodí se totiž do slaných i sladkých jídel

Brambory jsou perfektní surovinou, protože z nich dokážeme udělat prakticky cokoliv. Obsahují velké množství minerálů (draslík, hořčík, železo, fosfor, mangan, jód a další), vitaminů (C, B1, B2, B3, B5, B6, B9 a kyselina listová) i bílkovin a skoro žádný tuk. Pokud tedy potřebujete energii a dostat do těla významné látky, brambory jsou jasnou volbou

Slané recepty s brambory 

Asi nejoblíbenější jsou brambory jako příloha. Můžete si dát šťouchané či vařené brambory (vynikající jsou na loupačku), pečené v troubě, připravit z nich kaši, hranolky či krokety. Skvělé jsou také brambory na grilu, a to jak klasické, tak i malé brambůrky s názvem Grenaille. Kromě příloh jsou z nich také skvělé bramboráky, polévky, slané koláče, ale i třeba bramborové knedlíky či halušky. 

Sladké recepty s brambory 

Co se týče sladkých receptů, tam mají brambory také své široké uplatnění. Asi nejznámější jsou ovocné bramborové knedlíky, vopelky, škubánky či taštičky s mákem a cukrem a nejrůznější koláče z bramborového těsta. Brambory prostě můžete použít téměř kamkoliv. 

 

 

 

Více

1 2 3 4 8 11 14

Další témata

Další recepty