Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Připravujete dýni na Halloween? Vyzkoušejte 5 vychytávek pro usnadnění práce
Zdroj: Fotografie by Freepik

Světélkující dýňové strašidýlko zdobí od října do listopadu nejedny vchodové dveře. Pro někoho to může být kýč, pro jiného nápadité prosvětlení sychravých a potemnělých dnů. Tentokrát vám poradíme, jak postupovat při dlabání dýně a jaké vychytávky využít.

Dlabání dýní je oblíbená podzimní činnost pro děti i dospělé. Vyberte si jeden ze způsobů dlabání podle toho, který vám více vyhovuje. Podstatné je dostat dužinu a semínka z dýně pryč, potom už můžete začít vytvářet efektní obrazec. 

Jednoduché vychytávky při dlabání dýně

Máme pro vás několik tipů, které by se vám mohly při práci s dýní hodit:

  1. Vykrajování obrazců si usnadníte pomocí vykrajovátek na cukroví, díky nimž můžete vytvořit oči ve tvaru kytiček, hvězdiček nebo jiných tvarů.
  2. Pokud si netroufáte vyřezat otvory na oči, pusu a nos od oka, vezměte si na pomoc fixu nebo vidličku a vyznačte si předlohu.
  3. Složitější obrazec vytiskněte na papír, na vydlabanou dýni ho přilepte pomocí lepicí pásky a vše dohromady obalte potravinářskou fólií. Obrázek poté řezejte pouze na povrchu a po odlepení papíru řezy dokončete.
  4. Aby vám dýně vydržela co nejdéle, namažte všechny vyřezané otvory vazelínou. I tak ale počítejte s tím, že dýňové světýlko vydrží zhruba týden.
  5. Do dýně doporučujeme použít svíčku na baterky, nevydává tolik tepla a dýně bude trvanlivější.

Pokud v chladných dnech dáváte přednost teplé polévce před výrobou dekorací, vyzkoušejte podle našeho videoreceptu polévku z dýně hokkaido. Jistě si na ní pochutnáte.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Marie

Nejnovější recepty Více