Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Jak snadno vydlabat dýni? Máme pro vás dva jednoduché způsoby
Zdroj: Pixabay, autor: JillWellington

Dýně k podzimu patří, stejně jako blížící se Halloween. Ať už jste jeho příznivci či nikoliv, můžete si s námi vyrobit dýňové strašidlo ke dveřím. Svítící světlo u dveří přinese radost dětem a zároveň navodí tu správnou tajemnou atmosféru.

Nejprve si vyberte vhodnou dýni z vlastních výpěstků. Sehnat ji můžete také u farmářů nebo v supermarketech. Ideální je použít mexickou odrůdu. Poté již postačí trochu zručnosti, správné náčiní a dlabání se jistě povede.

Jak vydlabat dýni

K dlabání potřebujete polévkovou lžíci a malý nožík (nebo pilka nůž). 

  1. První způsob je odříznout vrchní část dýně, vydlabat dýni vrchem a z odříznutého vršku následně vytvořit pokličku. Při tomto postupu je nutné řezat vrchní část šikmo, aby nedošlo při vysychání k propadnutí pokličky.
  2. Druhý způsob dlabání je, že vytvoříte otvor na spodní části dýně (tzn. budete ji dlabat spodem). Předejdete tím propadnutí vrchní pokličky.

Tip: Vydlabaná semínka nevyhazujte, jsou velmi výživná a zdraví prospěšná.

Pokud se chystáte připravovat pro děti halloweenskou párty, určitě nezapomeňte ani na strašidelné občerstvení. Inspirovat se můžete v našem videoreceptu pečenými čarodějnickými prsty.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Marie

Náhodný recept Zobrazit více

Nejnovější recepty Více