Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Správný výběr zeleninových semen je základem pěstitelského úspěchu. S jejich nákupy začínáme včas, ještě v průběhu zimy. Semínka některých oblíbených odrůd bývají brzy vyprodaná, proto je lepší neotálet. Nákupy si dobře promyslíme, nejlépe v klidu domova a s osevním plánem po ruce.

Když se blíží nová pěstitelská sezóna, je nejvyšší čas naplánovat výsevy a výsadby záhonů, abychom si vše včas připravili. Vezmeme v úvahu naše časové možnosti i prostory, které máme k dispozici. Zahrádkáři mají leckdy na jaře "velké oči", ale pak stěží obdělané plochy zvládnou obhospodařovat a záhony jim zarůstají plevelem. I v této situaci platí, že méně leckdy znamená více

Jaká zeleninová semínka koupit

Před nákupem si sepíšeme, jaká semena a kolik balení od jednotlivých druhů budeme potřebovat. Vybíráme především z následujících druhů:

Semínka po nákupu uložíme v suché a chladné místnosti, neukládáme je blízko tepelných zdrojů. Semínka, která jsou pouze v papírových obalech, raději ještě vložíme do dobře uzavřené nádoby např. do zavařovací sklenice se šroubovacím víčkem. 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky