Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Jak rychlit pažitku z vlastní zahrádky. Nenáročné pěstování na okenním parapetu
Pixabay

V zimním a předjarním období hledáme cesty, jak zásobit své rodiny vitamíny z rostlinné říše. Jeden z jednoduchých způsob, jak si opatřit čerstvé svěží natě, je pěstovat si minizahrádku za oknem. Není to nákladné a může to být příjemná zábava i pro děti.

Příprava pažitky do květináčů

Již na podzim si připravíme do plastových květináčů nebo jiných vhodných nádob vzrostlou pažitku, abychom ji nemuseli "dobývat" v zimě. Podzemní část rostlin v květináči by měla být dostatečně velká, v opačném případě nám vyroste jen málo natě. Rostliny necháme venku přejít mrazem. Můžeme je přestěhovat do fóliovníku, aby květináče byly chráněny před nepřízní počasí a nezapadly nám sněhem. 

Zahrádka za oknem

V průběhu zimy je postupně nosíme do teplé místnosti k rychlení. Květináče nejprve opláchneme, zavlažíme a postavíme na podtácek, který umístíme na světlé místo, nejlépe na parapet. Brzy začnou růst mladé svěží natě, které můžeme několikrát seříznout. Rostliny, které již nebudeme znovu seřezávat, umístíme do chladného prostředí a jakmile na jaře počasí dovolí, znovu je vysadíme na záhon.  

Ani v chladném období roku nemusíme být bez svěžích a čerstvých natí. Jejich pěstování není náročné a jimi ozdobené pokrmy jsou na pohled mnohem lákavější. Navíc nám pomohou získat tolik potřebné vitamíny.

Komentáře

Nejsou zde žádné komentáře.

Přidat komentář

Přidat komentář