Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Tajemství štíhlé postavy vévodkyně Kate: Známe její jídelníček
Zdroj: Wikimedia Commons, Ricky Wilson, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=37737964

Možná vás už párkrát napadlo, co stojí za krásnou štíhlou postavou Kate Middleton, vévodkyně z Cambridge, členky britské královské rodiny. Rozhodně za tím nehledejte žádné drastické diety, i když zdravý jídelníček v domácnosti prince Williama rozhodně vládne. Kromě toho budoucí královna Anglie také sama vaří, a prý velmi ráda.

Co jí k snídani Kate Middleton?

Je zřejmé, že zdravý životní styl vévodkyni Kate svědčí. Stačí se podívat na její jasnou pleť, která, jak je známo, bývá jasným signálem správného jídelníčku. A Kate v tomto případě prospívá na jedničku. Nutno dodat, že maminka tří dětí má i spoustu pohybu. Nejenom kolem potomků, ale jako vášnivá milovnice sportu si ho dopřává i v mimopracovních aktivitách. Jak uvedl Hello magazine, s manželem, princem Williamem, dávají přednost vyváženým pokrmům, na kterých si určitě pochutnají i jejich děti, princové George a Louis a princezna Charlotte.

Stejně jako její švagrová Meghan Markle si také Kate ráda dává ke snídani smoothies. Vévodkyně je prý často vyrábí z kapusty, spiruliny, což je druh mořských řas, matchy, lístků zeleného čaje, a také špenátu, římského salátu, lístků koriandru a borůvek. S touto kombinací samých zdravých věcí obsahujících pořádnou nálož antioxidantů, vitamínů a minerálů vlastně ani není divu, že Kate vypadá tak úžasně. Ale abyste si nemysleli; občas tuto snídani vymění za misku ovesných vloček a sklenici ovocného džusu.

Vegetariánka není, ale…

Vévodkyně Kate se v žádném případě nevyhýbá masu, ale k obědu dává přednost vegetariánským jídlům. Když byla spolu s princem Williamem na pracovní cestě v Indii, šéfkuchař Raghu Deora, který byl pověřen přípravou pokrmů pro královský pár během jejich pobytu v paláci Taj Mahal, prozradil, že pro ně servíroval oběd v podobě zeleninového kebabu a čočkového kari. Kate s Williamem jsou také velcí fanoušci sushi. Jednou si na něm pochutnali při návštěvě londýnského Japan House a William při rozhovoru s japonským kuchařem Akirou přiznal, jak moc mu chutná losové sashimi, a že spolu s Kate tohle jídlo milují. Kromě toho Kate také ráda obědvá melounový salát, tabbouleh, ceviche, což je pokrm z ryb, anebo španělskou studenou zeleninovou polévku gazpacho.

Co bude k večeři?

Možná vás to překvapí, ale vévodkyně si k večeři dává podobná jídla jako řada z nás, obyčejných smrtelníků. Když byla v sedmém měsíci těhotenství s princem Georgem, ráda si pochutnávala na domácích zeleninových jídlech, která připravoval indický manželský pár, jenž provozoval obchod nedaleko domu, kde vévodkyně přebývala. Vévodkyně již dříve prozradila, že miluje kořeněná jídla a na prince Williama také práskla, že on naopak hodně kořeněné chuťovky vůbec nemusí. Na druhou stranu mají oba rádi pečené kuře, které Kate doma často podává. V domácnosti královského páru se také jedí nejrůznější těstoviny a před časem vyšlo najevo, že Kate s jejich přípravou rády pomáhají i dnes už odrostlé děti.

Témata: Kate Middleton, britská královská rodina, jídelníčky slavných, britská kuchyně, světové kuchyně, zajímavosti, dieta

Komentáře

Ke článku nejsou žádné komentáře.

Přidat komentář

Přidat komentář


Související obsah

Každé ráno pro Vás vyberu osvědčené recepty a pošlu Vám je e-mailem. Vaše Marie

Přidejte se k více jak  100 000 odběratelům