Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Naše kuchařka 2 právě v prodeji!

Do obchodu

Josef Maršálek: Že vyhrála Martina je úžasné. Holka z Přerova si vyhrnula rukávy a dokázala to!
Zdroj: se souhlasem Josef Maršálek a Česká televize

Soutěž Peče celá země zná svoji vítězku. Zeptali jsme se porotce Josefa Maršálka, co na vítězství Martiny říká a jak by celkově hodnotil Martininu pouť všemi deseti díly.

Šance byly vyrovnané

Aby to bylo všem jasné, ani já a ani Míša jsme neměli žádného favorita. Pro nás je to práce stejně jako pro soutěžící příležitost pro životní změnu,“ říká pro Toprecepty.cz špičkový český cukrář a porotce soutěže Peče celá země Josef Maršálek a dodává, že všechny tři soutěžící podaly ve finále zajímavý výkon. „Lucie příliš neriskovala, ale všechny výzvy splnila. Jana přecenila své síly a možnosti. Bála se počasí a daný dort nestihla upéct v časovém limitu ani doma, v soukromí a bezpečí své vlastní kuchyně.“

A Martina?

Martina je typickým příkladem toho, o čem celá cukrařina a také naše soutěž je, neboli že to není sprint, ale maratón. Ukázala, že štěstí přeje připraveným, finálový dort zvládla s grácií a v časovém limitu, její čokoládová bonboniéra byla nápaditá a robustní, no a nakonec technická Aljaška, byť skončila jako druhá, byla splněna,“ komentuje Josef Maršálek a oceňuje zároveň odvahu „obyčejné holky“ poprat se s osudem. „Že vyhrála právě Martina, je úžasné. Holka z Přerova si vyhrnula rukávy a dokázala to!“

Susan Boyle české cukrařiny

Prvenství Martiny může vzdáleně připomínat Susan Boyle, skotskou zpěvačku, která se proslavila svou účastí v třetí sérii britské soutěže Britain's Got Talent. Na první dobrou ani ona nevypadala jako „vítěz z plakátu“, ale i ona ohromila porotu svým fantastickým zpěvem. „Řekl bych, že určitě mají podobný příběh,“ komentuje Josef Maršálek. „Martina byla svá a to je mi mnohem příjemnější, než si hrát na něco či někoho jiného.

Slaná kobliha

A který Martinin soutěžní výrobek by porotce nejvíce ocenil? „Vychucených výrobků měla hodně. Například taková slaná kobliha. Jediná mezi všemi! To byl obrovský risk, ale vyplatil se,“ říká Maršálek s tím, že cukrařina a pekařina je i o objevování. A přesně o to se Martina snažila. Z celého srdce jí s Míšou gratulujeme a věříme, že bude inspirací pro všechny další amatérské cukrářky a cukráře, ke kterým třeba někdy život nebyl příliš vlídný. A kteří o své místo na zemi musejí bojovat úplně sami. Martina dokázala, že každý má šanci. Stačí jenom jít a něco s tím dělat,“ uzavírá Josef Maršálek.

Témata: Peče celá země, Josef Maršálek

Komentáře

Ke článku nejsou žádné komentáře.

Přidat komentář

Přidat komentář


Petra Burianová

nově v našem eshopu

Do obchodu

Každé ráno pro Vás vyberu osvědčené recepty a pošlu Vám je e‑mailem. Vaše Marie Marie

Přidejte se k více jak  100 000 odběratelům