Návyky štíhlých lidí! Poučte se od nich!

20. 3. 2017 10:39

Přečteno: 4 714× Tipy a triky Redakce

Návyky štíhlých lidí! Poučte se od nich! Držíte přísné diety a pravidelně cvičíte, a přesto se vám nedaří dosáhnout či udržet ideální váhu? Zajímá vás, jak to dělají lidé štíhlí, u kterých se zdá, že jim péče o tělo nedá žádnou práci? Poodhalte tajemství jejich životního stylu, které i vám pomůže na cestě za perfektní figurou.


Vaří si doma

Uvařit si doma je skvělý způsob, jak mít pod dohledem to, co jíte. Štíhlí lidé si obvykle připravují nejen snídaně a večeře, ale i svačiny a obědy do práce. Jen tak se mohou vyhnout stravování v restauracích či fast foodech, které obvykle na zdraví nepřidá. Také s sebou nosí svačiny poslední záchrany, jako jsou oříšky, či müsli tyčinky, které je spasí, když je přepadne nenadálý hlad. Když si začnete vařit doma, budete muset o jídle více přemýšlet a plánovat ho, což je na cestě za zdravým životním stylem nezbytné.

 

Nevěří na přísné diety a nehladoví

Štíhlí lidé obvykle pečují o své zdraví, a tak vědí, že hladovění nebo přísné diety tělu ani v nejmenším neprospějí. Spíše naopak – výsledkem je obvykle nedostatek základních živin, které naše tělo ke správnému fungování potřebuje. Štíhlí lidé se naučili jíst do polosyta a hlídat si velikost porcí. Zprvu si porce odměřujte, brzy je jistě zvládnete odhadnout pouhým okem.

 

Dodržují pitný režim

Štíhlí lidé dostatečně pijí, a to vodu. Neholdují limonádám, džusů, koktejlům, sodě, ani kávě, a tak se jim nestane, že by kalorie pili. Několik sklenic čisté vody přes den tělo skvěle hydratuje a pročistí. Voda navíc zažene hlad a vytvoří pocit sytosti.

 

Pěstují psychickou pohodu

Psychické rozpoložení ovlivňuje stav těla, a to včetně jeho hmotnosti. Nedaří-li se vám přes velkou snahu zhubnout, může se jednat o blok v psychické oblasti. Hubnutí nejčastěji brání stres, strach a úzkosti. Štíhlí lidé proto pravidelně cvičí, relaxují, meditují a rozvíjí své koníčky i mezilidské vztahy, čímž posilňují své psychické zdraví.

 

Líbí se Vám článek? Sdílejte jej svým přátelům!

Sdílet na Facebooku Poslat emailem

Přidat komentář

Tato webová stránka používá cookies pro vylepšení naších služeb. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zapomněl/a jsem heslo