Co dnes uvařit?
Právě exotika mě vždy lákala, že je to něco úplně jiného. Zajímala mě mentalita lidí.
Halušky mám v plánu v neděli, jen se zelím a už se na ně těším 😁😁
Na Kanárech jsme byli i v ponorce 😀. V Turecku jsme se plavili po zelené řece až do moře. Po Baltu na Cap Arkonu a pod 😁.
Přitom létat se bojím, ale že bych se měla bát na moři, to mi nikdy nenapadlo .
Když jsem měla letět poprvé do Bulharska, chytala mi panika 😁. Manžel mi vozil na letiště abych si prý zvykala na letadla 😁.
Ale vždycky jsem razila heslo, že je lepší bát se pár hodin v letadle, než se mlátit 2 dny v autobuse. Autobusem bych nikdy na dovolenou nejela. Bud letadlo a nebo auto.
Dál zapečené kuřecí plátky se sýrem, vařeným bramborem a okurkový salát 😋
Vše co zbylo manžel odveze na Křivoklát.
Zítra nevařím, jedeme na výlet, k narozeninám jsem jsem dostala plavbu lodí z Děčína do Dráždan s rautem a prohlídku města s průvodcem. Docela se těším 😀.
SAE jsou v Asii. Sousedí s Ománem, Saudskou Arábií atd.
Nicméně jsou to všechno Arabské státy, tak kuchyně bude asi podobná.
Ale oni tohle ostré jídlo dávají jíst asi i dětem. je to zdravé 😁.
Do Maroka jsem se měla také v plánu podívat, ale už to bohužel nevyšlo.
Jsem zvědavá, můžeš mi říct, jak jsi se do Afriky dostala a jak dlouho jsi tam byla?
Napadá mi jedině s manželem😀.
Mám známou která byla půl roku s manželem v Lybii. Ta vlastně patří do Maghrabu taky
Hned první večer jsme vlezli do 1 hospůdky, nebo spíš jídelny. Byli jsme tam sami, takže zájem od obsluhy veliký. 😁. Neměli ani jídelní lístek, na malých oválných talířcích nám přinesli vše co měli, aby jsme si vybrali. Každý jsme si dali něco jiného.
Měli nás jako atrakci, i když jsme jedli ve velkém placky, myslela jsem, že shořím. Aniž by se nás na něco zeptali přinesli asi to byl hustý jogurt a nějakýma bylinkama a bylo po pálení. 😁.
Nevím jak ted, ale tenkrát nesměli brát spropitné. Něco málo jsme jim dali a šli nás vyprovodit až ven.😀
Tak příště už jsme věděli, jak se bránit pálivým jídlům. Jediné co nepálilo bylo grilované kuře na poušti v oáze. Za to to bylo to nejchutnější grilované kuře které jsem kdy jedla..
Byli jsme z Emirátů tak nadšení, že jsme se tam ještě 2x vrátili.
0 kriminalita, čistoučko, mohla se pít i voda z vodovodu a jíst jídlo na ulicích.
Jo ještě nepálila na ulici šavarma.
Připadala jsem si tam jak Alenka v říši divů
Poslední diskuze
„Co dnes uvařit?“ tara23, před 29 minutami
„PAMĚŤ“ DavidF, 16. 10. 2025 14:05
„Recept na piškot“ Veronika.Hrozna, 11. 10. 2025 13:09
Poslední příspěvky
„Hezký den, u nás dnes vepřové plátky s česnekem a…“ tara23, před 29 minutami
„Julia Oskerova: Jani i mě si potěšila, chod častěji 😀“ tara23, před 34 minutami
„Jana Pá: Jani, potešila si ma,(a určite nielen mňa) svojou…“ Julia Oskerova, před 1 hodinou
Přečtěte si Zobrazit více
Veky tukové
cathleen
Hodnocení receptu je 4,8 (19×)