Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

červen
19

Den Martini


Den Martini
Zdroj: Pixabay

Národní den

Den Martini je oslavou koktejlu, které se těší popularitě už více než sto let. Proto nezapomeňte 19. června pozvednout k přípitku sklenici s ikonickým koktejlem z ginu a vermutu.

Původ Martini sahá až do konce 19. století, kdy byl ve Spojených státech tento koktejl poprvé vytvořen. Název pravděpodobně vychází ze značky vermutu Martini & Rossi. Ve svých počátcích se Martini míchalo ze stejného dílu ginu a vermutu a podávalo se s citrónem. Recept se postupem času vyvíjel, a to tím směrem, že drink obsahoval více ginu než vermutu a jako ozdoba se ustálila zelená oliva

Za časů prohibice ve Spojených státech se začalo těšit Martini oblibě mezi smetánkou. Později k jeho popularitě přispělo ještě to, že se stalo součástí popkultury, když se objevilo v řadě filmů. Zvláště pak spojených s agentem 007. Hláška "Protřepat, nemíchat," se stala legendární.

Kalendář Celý kalendář

Co se děje na Den Martini

19. června se lidé po celém světě scházejí v barech a restauracích, aby si vychutnali jedno či dvě Martini a ocenili barmanské umění míchání drinků. Některá zařízení mohou dokonce nabízet speciální akce nebo slevy, což je perfektní příležitost vyzkoušet nové varianty tohoto nápoje. Ať už dáváte přednost jakémukoliv druhu Martini, Den Martini je příležitostí k oslavě tohoto nadčasového koktejlu, který obstál v testu času. Tak si vezměte svou oblíbenou skleničku na martini, namíchejte si svůj oblíbený díl ginu a vermutu a připojte se k oslavám.

Kdo by neměl promeškat Den Martini?
Dejte jim vědět

V následujících letech tento den připadá na

Následující významné dny

Marie