Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

září
25

Den quesadilly


Den quesadilly
Zdroj: Pixabay

Národní den

Kuřecí quesadilla se sýrem je skvělou volbou jak pro chutnou večeři, tak pro lehký oběd, zvlášť v horkých dnech. Příprava je snadná a rychlá, takže vám nezabere mnoho času. Den quesadilly slavíme 25. září. Tak neváhejte a vyzkoušejte pravou chuť Mexika!

Quesadilla je tradiční mexický pokrm, jehož základem je tortilla a sýr. Další ingredience mohou být přizpůsobeny individuálním chutím a dostupnosti. Quesadilla může obsahovat například orestované kuřecí maso, ale pro rychlejší variantu můžete zkusit i verzi bez masa. Pro přípravu čtyř porcí budete potřebovat 4 tortilly, mezi 300 a 400 gramů strouhaného čedaru nebo goudy, 2 rajčata, 2 lžíce kukuřice a jednu jarní cibulku.

Jak připravit quesadillu

Nejprve rajčata zbavte semínek a společně s cibulkou je nakrájejte na malé kousky. Tortillu pak položte na předehřátou pánev bez tuku. Polovinu tortilly posypte mírnou vrstvou sýra, na kterou následně rozprostřete rajčata, cibulku a kukuřici. Poté ji posypte sýrem a druhou polovinou tortilly ji přehněte přes náplň. Tortillu otočte a jemně ji přimáčkněte, aby se sýr spojil s plackou. Hotovou quesadillu potom nakrájejte na trojúhelníkové kousky. Pokud chcete zkusit připravit sýrovou quesadilla s kuřecím masem, můžete postupovat podle následujícího receptu.

Kdo by neměl promeškat Den quesadilly?
Dejte jim vědět

V následujících letech tento den připadá na

Následující významné dny

Marie

Po Út St Čt So Ne

    Marie

    Náhodný recept Zobrazit více

    Nejnovější recepty Více