Banánový dezert

Suroviny 8 porcí

Chtěla jsem včera hostům upéct banánovou buchtu, ale nakonec nezbyl čas, takže jsme bleskurychle vytvořili náhradní plán, který teď ovšem budeme realizovat často. :))
8 banánů
1/2 karamelového salka
šlehačka

Postup přípravy receptu

 1. Karamelové salko rozpustíme na mírném ohni v hlubší pánvi. Postupně ho ředíme šlehačkou, abychom dostali konzistenci omáčky.

 2. Banány (celé, půlené, jak kdo chce) opečeme na másle dozlatova, pak je přidáme do omáčky a necháme je chvíli nasáknout karamel. Servírujeme je s kopcem ušlehané šlehačky, popř. vanilkové zmrzliny.

Komentáře k receptu Banánový dezert

 • eva hubova eva hubova

  Velká dobrota:-p:yes:+2

  Odpovědět

 • Sisina Sisina(neregistrovaná)

  To děláváme ještě jinak. Nazýváme to Ohnivý banán. Z prudka na másle do hněda/mírná hnědá/ opálíme banán, pak na něj vylijeme slazené salko a pocukrujeme a pořád opikáme dál. Banán otáčíme. Horký banán pak vytáhneme a polijeme hustou omáčkou. Kalorická bomba, ale nemá to chybu:-)

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

 • ivulinka ivulinka(moderátorka)

  počkám si...;-)

  Odpovědět

 • janazw janazw(autor receptu)

  ivulinko, bylo to včera tak rychle pryč, že jsem to nestihla vyfotit. Napravím to dneska, je tu ještě ta druhá půlka salka. :D

  Odpovědět

 • ivulinka ivulinka(moderátorka)

  Tohle musí být hříšně dobré, škoda, že není foto..., ale bodíka si zaslouží:yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: dezert s banánem dezerty s bananem banánový desert co upéct z banánů dezert ze salka salko dezert desert z bananu dezerty ze salka dezert salko desert s banánem desert s banány dezert z banánem babánový dezert banánové deserty deterty s banánem dezerty z bananem co upéct ze salka banán desert deserty z bananu bananovydezert