Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Likérové cukroví

K vánočním svátkům neodmyslitelně patří vůně vaječného likéru. Křehké cukroví spojené jemným likérovým krémem pomůže svou chutí navodit tu pravou sváteční atmosféru a potěší chuťové pohárky vašich strávníků.

Recept nikdo nehodnotil, buďte první

Ohodnotit

Buďte první kdo ohodnotí recept

poslirecept poslirecept

Snadný

Doba přípravy 65 min Doba přípravy: 50 min Doba tepelné úpravy: 15 min bez doby odležení těsta a chladnutí cukroví

65 min (50 min příprava + 15 min tepelná úprava, bez doby odležení těsta a chladnutí cukroví)

Suroviny pro 1 dávka

zhruba 50 kusů

1dávka

Nahlásit chybu v receptu

Postup přípravy

Krok 1: Hladkou mouku smícháme s moučkovým cukrem, kypřicím práškem, vanilkovými cukry, vaječným likérem, na kousky pokrájeným máslem a žloutky. Krok 2: Ručně vytvoříme hladké těsto, které zabalíme do potravinářské fólie a necháme odležet zhruba 30 minut. Krok 3: Troubu včas předehřejeme na 180 °C. Plech vyložíme pečicím papírem. Krok 4: Těsto rozválíme na plát silný asi 3 mm a vykrajujeme kytičky. U poloviny kytiček vykrojíme střed. Krok 5: Kytičky přeneseme na připravený plech, vložíme do trouby a pečeme při 180 °C asi 10–15 minut. Krok 6: Po upečení necháme kytičky zcela vychladnout. Mezitím připravíme krém. Krok 7: Z mléka a pudinkového prášku uvaříme hustý pudink. Uvařený pudink necháme za občasného míchání vychladnout. Krok 8: Moučkový cukr ušleháme s měkkým máslem, přidáme likér a úplně vychladlý pudink. Vše ušleháme na hladký krém. Krok 9: Krémem potíráme nevykrájené části cukroví a slepíme s vrchní vykrojenou částí. Nakonec vše jemně pocukrujeme a uložíme do chladu.

TIP: Likérové špičky - oblíbená retro pochoutka

Zveřejněno 11. 12. 2025

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

Toprecepty.cz

Likérové cukroví

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/W6oYo

Další recepty

Zobrazit více

Zobrazit více

Moje poznámka

Toprecepty.cz

Likérové cukroví

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/W6oYo

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Suroviny:
mouka hladká, cukr moučkový, kypřící prášek do pečiva, cukr vanilkový, likér vaječný, máslo, žloutek, mléko, pudink vanilkový, cukr moučkový, máslo, likér vaječný, cukr moučkový

Přidat fotografie receptu