Jahodové lívanečky

Suroviny

120 g polohrubé mouky
125 g rostlinného tuku
50 g práškového cukru
3 žloutky
3 bílky
1 vejce
20 g droždí
250 g jahod
olej na smažení

Postup přípravy receptu

  1. Tuk utřeme s cukrem do pěny, žloutky postupně zatíráme jeden po druhém a nakonec přidáme celé vejce. Droždí rozdrobíme, vmícháme mouku a lehce promícháme s tuhým sněhem z bílků. Těsto přikryjeme utěrkou a necháme na teplém místě kynout.

  2. Jakmile vykyne, přidáme do něj omyté, osušené a na čtvrtky nakrájené jahody. Pak na rozpáleném oleji na lívanečníku nebo na pánvi smažíme lívanečky a hotové ozdobíme na talíři zbytkem jahod.

Komentáře k receptu Jahodové lívanečky

  • Bibinka Bibinka

    Včera jsem tyto lívanečky dělala k večeři, moc jsme si pochutnali a na ně jsem dávala rozšlehané jahody ve šlehačce-mňam;-)Dávám fotky a samozřejmě bodíka:yes:

    Odpovědět

  • Boubelinda Boubelinda

Tématické fráze: lívanečky s jahodami lívanečky lívanečky se sněhem lívanečky s pěnou rozšlehané jahody lívanečky s jahodovou pěnou livanecky s jahodovou omackou jahoda recepty-lívanečky se skořicí vecere s jahodami jahodová večeře livanecky z bilku lívanečky a jahodovou omáčkou livanecky s jahodama palačinky z jahodovou kahudou lívanečky chia top recepty večeře s jahodama recept lívančky s bílky lívanečky s bílků lívaneček z bílků