Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Jak vyfouknout vejce na velikonoční výzdobu. Poradíme tradiční postup
Zdroj: pixabay, soju-foto

Blížící se Velikonoce vybízí k přípravě velikonoční výzdoby. Tradiční součástí velikonočních vazeb či rozkvétajících větviček ve váze jsou nazdobená vyfouknutá vejce. Poradíme krok za krokem, jak vejce vyfouknout tradičním způsobem.

Jak vyfouknout vejce

Vejce jsou základem pro velikonoční výzdobu. Pokud je vyfoukneme, pak při šetrném uskladnění mohou posloužit i do dalších let a tím se pečlivá práce mnohonásobně vrátí. Připravili jsme podrobný postup, jak vejce vyfouknout:

  1. Vejce dobře omyjeme a očistíme teplou vodou a saponátem
  2. Jemně zakroužíme vejcem ve vzduchu, aby se lépe odděloval bílek od skořápky.
  3. Připravíme misku, do které budeme obsah vejce vyfukovat - určitě ho pak dále využijeme.
  4. Z každé strany - do špiček vajíček - vytvoříme malou dírku. Pomůže nám jehla, špendlík, manikúrní nůžky nebo ostrý nůž. Báječné otvůrky získáme pomocí malého kulatého pilníku. Dírka na užší špičce, kterou do vejce foukáme, může být menší. Dírku na širší straně vejce, kterou bude vejce vytékat, bude třeba vytvořit větší.
  5. Prostřednictvím jedné dírky jemně zamícháme obsah vejce. Poslouží nám k tomu párátko nebo jehla. Naruší se struktura žloutku a půjde lépe vyfouknout.
  6. Vyfukovat vejce můžeme přímo ústy přiloženými k jedné dírce na vejci. Výsledek bude efektivní, protože nám nebude nikudy unikat zbytečně vzduch. Pokud nám tento postup hygienicky nevyhovuje, pak do dírky zlehka zasuneme plastové brčko a foukáme skrze něj nebo vyfukujeme přes jednu vrstvu papírového kapesníku přiloženého na vejce.
  7. Vejce ve dřezu napustíme trochou vody, opět zakroužíme a vodu necháme vytéct dírkou, případně ji vyfoukneme. Díky tomuto závěrečnému postupu se zbavíme zbytků ve vyfouknuté skořápce.

Po vyfouknutí vajec přichází chvíle na jejich pečlivé zdobení a barvení.

Tip na závěr: Pokud přemýšlíte, jak obarvit vařená (nevyfouknutá) vajíčka přírodním způsobem, pak se inspirujte v následujícím videu:

Barvení vajíček pomocí přírodních surovin

 

Komentáře

Nejsou zde žádné komentáře.

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky