Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Jak zalévat cukety, aby dobře rostly a vydatně plodily. Máme pro vás několik tipů
Zdroj: Pixabay, JeannieMiller

Cukety patří mezi nejoblíbenější druhy plodové zeleniny. Při správné péči a příznivém počasí jsou velmi úrodné. Z několika rostlin můžeme sklidit mnoho chutných plodů. Cukety pěstujeme ve více odrůdách, které se liší především zbarvením a kvalitou plodů. Všechny potřebují k růstu dostatek vláhy.

Cukety jsou nenáročné rostliny a s jejich pěstováním si poradí i začátečníci. Potřebují především dostatek slunce a prostoru, výživnou zeminu a pravidelné zavlažování. Vláha je důležitá pro správný růst rostlin, nasazování plodů a jejich narůstání. 

Jak správně zalévat cukety

Cukety můžeme zalévat buď konví nebo hadicí

  • Zálivku provádíme nejlépe brzy ráno, aby cukety mohly přes den oschnout.
  • Rostliny zaléváme přímo ke kořenům a snažíme se zbytečně nepolévat listy. Pokud zaléváme hadicí, jednoduše na chvíli ke každé rostlině hadici položíme.
  • Zaléváme vydatně, aby se zálivka dostala až ke kořenům a nejen na povrch záhonu.
  • Zálivku neprovádíme každý den, stačí 2–3 důkladné zálivky za týden
  • K zalévání se velmi dobře hodí odstátá nebo dešťová voda. Odstátá voda je ta, kterou napustíme do sudu a necháme před zaléváním asi den odstát. Pokud používáme k napouštění sudů studniční vodu, ušetříme. Dešťovou vodu získáme chytáním dešťové vody do sudů či nádrží.
Z vypěstovaných cuket se dá vařit, péct, smažit i grilovat mnoho zajímavých jídel. Můžeme je dokonce jíst syrové, používat do moučníků, zavařovat nebo sušit. Na závěr pro vás máme recept na cuketové karbanátky s hermelínem. Před přípravou můžete správný postup zhlédnout na videu:

 

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Marie

Náhodný recept Zobrazit více

Nejnovější recepty Více