Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Výborné poháry plné dobrot. Připravme si s dětmi letní osvěžení pro malé i velké
Zdroj: Top recepty

Chceme-li udělat radost našim nejmenším, určitě nešlápneme vedle, když se pustíme do výroby poháru. Děti milují sladké a nejen na Den dětí je důvod si ho s nimi dopřát. Chceme-li je ale potěšit dvojnásob, pusťme se do toho s jejich pomocí.

Děti se s radostí zapojí do přípravy poháru s námi a budou se vším nadšeně asistovat. Je jen na nás umožnit jim co nejvíce činností. Můžeme tak u dětí rozvíjet jejich zručnost a estetické cítění, zároveň si užijeme spoustu společné zábavy. Nezapomínejme přitom na bezpečnost a organizujme vše tak, abychom pak nemuseli ještě půl dne uklízet. 

Čokoládové poháry

Oblíbená čokoláda bude vítaným základem našeho poháru. Děti vybalí jednotlivé ingredience, dají je do nádob a promíchají. Čokoládu nalámou či nastrouhají. A hlavně zapojí fantazii při aranžování všech dobrot do pohárů či misek. Jen opatrně, pokud některou část upravujeme tepelně.

Ovocné poháry

Přicházející léto přímo vybízí zařadit ovoce. Lze použít mražené či kompotované, ale jistě nejzdravější variantou je čerstvé ovoce. Zvláště první sklizeň jahod bude vítaná s velkým nadšením. Děti mohou ovoce umývat a zbavovat slupek či stopek. Pokud jsou zkušenější, pak je pod dozorem pustíme i ke krájení. Opatrně ale na tvrdé plody, u kterých hrozí smeknutí nože a zranění. A opět nejoblíbenější činností bude vše ozdobně narovnat do poháru či misky.  

Zmrzlinové poháry

Zmrzlina potěší zvláště v teplých dnech. Děti milují na zmrzlině nejen její chuť, ale i výrazné barvy. Zajímavé je připravit domácí zmrzlinu nebo s dětmi vytvořit hezký pohár ze zmrzliny kupované. Při přípravě domácí zmrzliny využijeme čerstvé ovoce. Děti opět vše vybalí, nakrájí a uloží na správné místo.   

Pohár ještě doplníme polevou, sušenkami, oplatkem či třeba paraplíčkem. A když se zaměříme na to, co mají naši nejmenší nejraději, pak nás čeká jejich radost a úsměv.  

 

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky