Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

7 oblíbených dětských pochoutek. Co dobrého připravit dětem na jejich svátek. Tipy na dobroty, které zaručeně potěší
Zdroj: Top recepty

Také máte radost, když dětem chystáte něco moc dobrého? Potěší nás rozzářená dětská očka těch nejmenších i uznání těch starších. Do našeho přehledu jsme vybrali tipy na oblíbené pochoutky, které našim potomkům zaručeně přijdou k chuti.

Mezi nejoblíbenější dětské dobroty patří domácí zmrzlina, barevné jednohubky, ozdobené cupcakes či rychlý jahodový dort. Můžeme upéct drobné slané pečivo, např. pizza kroužky z listového těsta, nebo připravit některý z oblíbených pohárů. Vše bohatě doplníme čerstvým ovocem a osvěžujícími nápoji.
Tato zmrzlina se připravuje z čerstvých jahod, tučného tvarohu a šlehačky. Připravenou směs necháme ztuhnout v mrazničce - buď v menších formičkách nebo ve větší nádobce. Podle našeho receptáře můžeme vyzkoušet ještě další recepty na domácí zmrzliny.

2. místo

Ozdobené cupcakes jsou atraktivní a oblíbené mezi dětmi. Na přípravu nejsou složité a při jejich zdobení zapojíme svou fantazii - možností je hodně. Zdobíme je různými krémy, čerstvým ovocem, cukrovým barevným sypáním nebo strouhanou čokoládou

3. místo

Pizza kroužky připravujeme z listového těsta a plníme je kečupem, salámem a sýrem. Dochutíme je grilovacím kořením, potřeme vajíčkem a upečeme v troubě. Kroužky jsou lákavé na pohled a chutné k jídlu.

4. místo

Míša pohár je rychlejší variantou Míša řezů. Základem je vrstva z drcených kakaových sušenek, které jsou přikryté tvarohovým krémem a tenkou vrstvou čokolády. Před podáváním poháry ozdobíme čerstvým ovocem výrazné barvy (jahody, maliny, borůvky).

5. místo

Jednohubky připravujeme z plátků pečiva - obvykle z rohlíků. Mažeme je pomazánkami a zdobíme kousky zeleniny, ořechy nebo ovocem. Naše pomazánka je připravená z pomazánkového másla, smetanového sýru a česneku. Česnek lze pro menší děti vynechat. Základní recept kvůli chuti a barevnosti ještě doplňuje kurkuma, mletá paprika, špenát či rajský protlak.

6. místo

Rychlý jahodový dort dětem udělá zaručeně radost. Upečený vychladlý korpus promažeme marmeládou a ozdobíme pudinkovým krémem s vanilkovou nebo pistáciovou příchutí. Do krému naskládáme čerstvé jahody, na které podle návodu nakreslíme očka a vytvoříme z nich jahodové bubáky.

7. místo

Cookies jsou jednoduché, rychlé a oblíbené. Navíc jim to na talíři sluší. Podle našeho receptu vypracujeme kakaové těsto, které doplníme mandlemi a nasekanou čokoládou. Z těsta tvoříme kuličky, které upravíme do požadovaného tvaru na pečicím papíru. Další recepty na sušenky nám poradí receptář

Svátek dětí je příležitostí připravit dětem k jídlu něco dobrého, co je potěší. Určitě stojí za to tuto milou příležitost využít. Děti pak budou rády vzpomínat.

Komentáře

Nejsou zde žádné komentáře.

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky