Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

5 tipů na slané nákypy z masa i zeleniny: Dejte jim šanci, zamilujete si je
Zdroj: Toprecepty.cz

Nákypy nejspíš všichni známe ze školních jídelen, které je nejednomu z nás znechutily. Jenže doma připravené pokrmy se s těmi z jídelen nedají vůbec srovnávat. Vyzkoušejte si přípravu výborných slaných nákypů s námi.

Slané nákypy připravené doma jsou opravdu delikátní záležitostí. Mohou být svačinou, obědem i večeří. Masové, zeleninové či luštěninové, stačí si vybrat, který vás láká nejvíce. Věříme, že opět najdou místo ve vašich receptářích.

Nejoblíbenější slané nákypy

Přinášíme vám 5 skvělých tipů na slané nákypy. Vyzkoušíte je s námi?

  1. Slaný cuketový nákyp: Cuketový nákyp je rychlý a snadný na přípravu. Každoročně mnoho domácností bojuje s přebytkem cuket, tak proč jej nezkusit? Navíc není nutné k cuketě přidávat mnoho ingrediencí, a tak vás syté jídlo nepřijde nijak draho. Pochutnáte si na něm i zastudena.
  2. Brokolicový nákyp: Nákyp z brokolice je opravdu velmi chutný. Snoubí se v něm její chuť spolu s chutí měkkého salámu. Brokolici můžete vyměnit za květák. Nákyp můžete jíst jak samostatně, tak s bramborami či bramborovou kaší.
  3. Květákový nákyp s mletým masem: Tento nákyp vás zasytí na delší čas, proto je vhodný jako hlavní chod. Lze jej podávat s bramborami či se zeleninovým salátem. Pokud vám z předchozího dne zbylo např. pečené maso, můžete ho použít namísto masa mletého.
  4. Špenátový nákyp se sýrem: Do tohoto nákypu je vhodný čerstvý špenát stejně jako ten mražený. Je to opravdu ten nejjednodušší slaný nákyp, který známe. Pro větší množství nákypu přidejte nakrájené brambory do směsi nebo je podávejte k nákypu v podobě přílohy.
  5. Bramborový nákyp s mletým masem: Je to jedna z nejoblíbenějších kombinací slaných nákypů. Chuť masa můžete zvýraznit oblíbeným kořením a jako přílohu stačí připravit zeleninový salát. 

Dáte slaným nákypům druhou šanci? Věříme, že ano. Nákypy jsou skvělé nejen pro využití mnoha zbytkových ingrediencí z lednice. Také se dají připravit ve sladké verzi jako hlavní chod nebo dezert. Pro inspiraci můžete zhlédnout video-recept, který vás provede krok za krokem přípravou lahodného cuketového nákypu.

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky