Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

7 houbových jídel: Vybrali jsme pro vás oblíbené houbařské recepty
Zdroj: Top recepty

Úroda hub nás láká na procházku do lesů. Nasbíraný úlovek můžeme jednoduše zpracovat na oblíbenou smaženici, ale určitě si rádi pochutnáme i na dalších houbových jídlech. Přinášíme vám inspiraci s těmi nejoblíbenějšími houbovými recepty.

Jakmile nastane koncem léta deštivé počasí, nadšení houbaři vyrážejí s košíky do přilehlých lesů. Sbírat lesní houby, to je vášeň na celý život. Skvělé je, že z úlovku pak můžeme připravit mnoho dobrot a přebytky jednoduše uchováme na pozdější období, ať už sušením, mražením nebo sterilací

  1. Bramboračka
  2. Vepřové na houbách
  3. Houbová omáčka dle Jitky
  4. Houbový pekáček
  5. Bramborové halušky s houbami
  6. Bylinkové válečky ve slanině s lesními houbami
  7. Nastavovaná kaše z hájovny

1. místo

 

Houby jsou výbornou součástí polévek, použít můžeme i sušené, ale čerstvě nasbírané houby budou v této bramboračce chutnat ještě lépe. Polévka je jednoduchá na přípravu, zasytí a provoní vám celý byt.

2. místo

 

Vepřová plec v omáčce z hub a cibulky je vydatným a oblíbeným jídlem. Perfektně se k tomuto jídlu bude hodit rýže, ale někomu udělají větší radost knedlíky či brambory. Tak jako tak, na této nestárnoucí klasice si jistě pochutná celá rodina.

3. místo

 

I samotná houbová omáčka postačí s přílohou, jako chutné a vydatné jídlo, a není třeba ji nutně doplňovat o maso. O to víc si pochutnáte na pořádné porci hub. V tomto případě je navíc v omáčce smetana, která ji chuťově zjemní

4. místo

 

Ochutnali jste už houbový pekáček? Pokud ne, máte příležitost. Na přípravě není nic složitého, ale výsledná chuť vás nadchne. V pekáčku osmažíme nakrájenou slaninu, navrstvíme na ni houby a ochutíme. To vše zalijeme smetanou a zapečeme.

5. místo

 

Pokud patříte mezi milovníky halušek, chuť tohoto jídla bude pro vás přesně to pravé. Můžete se těšit na kombinaci bramborového těsta, smažené slaniny, cibule a hub. Ideální je použít lesní směs hřibovitých hub.

6. místo

 

Na přípravu dalšího jídla budete potřebovat mleté maso. Promícháte ho s vejci, ochutíte, vytvoříte malé válečky, které zabalíte do plátku slaniny. Ty upečete v troubě společně s dušenými houbami.

7. místo

 

Na ta nejprostší a jednoduchá jídla máme často velkou chuť. Nastavovaná bramborová kaše s houbami není na uvaření složitá, spíš právě naopak. Přesto patří mezi pokrmy, na která rádi vzpomínáme a když se houby podaří nasbírat, s chutí si je zopakujeme. 
Ještě jeden recept pro vás máme na závěr. Tradiční kulajdu (samozřejmě s houbami) si můžete uvařit podle následujícího videa. Přejeme dobrou chuť.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Marie

Náhodný recept Zobrazit více

Nejnovější recepty Více