Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Roman Staša bude i nadále působit ve Snídani.
Zdroj: Se souhlasem TV NOVA

Moderátorská role Romana Staši ve Víkendové Snídani po prázdninách skončí, stejně jako celý pořad. Jak ovšem oznámila TV NOVA, vítěz soutěže MasterChef Česko 2020 nepatří mezi ty, kteří by měli z obrazovek komerční stanice zmizet. To by určitě mrzelo nejen Romanovy fanoušky, ale i jeho samotného. Nedávno totiž pro Toprecepty.cz přiznal, jak moc ho moderování baví.

Konec pořadu i některých moderátorů

Zprávu o konci víkendového speciálu Snídaně oznámila Nova ve středu. „Bohužel se ukázalo, že si tento formát dlouhodobě nenašel takový počet diváků, aby byl pro nás dále udržitelný, a proto se po standardní publicistické letní pauze na obrazovky TV Nova už nevrátí,“ potvrdila pro Toprecepty.cz Barbora Dlabáčková, vedoucí komunikace komerční televize.

Zároveň ovšem potvrdila, že ne všichni moderátoři zůstávají. „Některé tváře Víkendové Snídaně přecházejí na nejrůznější pozice v rámci Snídaně v pracovním týdnu či se budou na TV Nova věnovat jiným projektům, detaily zatím sdělovat nebudeme. Zůstávají například Pavel Svoboda, Rebecca Diatilová nebo Roman Staša,“ sdělila Dlabáčková.

Mám problém, přiznává Staša

Právě vítěze kuchařské show by konec s moderováním nejspíš velmi mrzel. Před nedávnem se totiž svěřil, jak moc ho tato práce baví. „Po těch dvou letech cítím, že je to přirozené a o to mi vždycky šlo. Tak jsem „vypadl“ i z MasterChefa, jako pohodovej týpek, který je přirozený a snaží se takový být v každé chvíli,“ řekl Roman pro Topecepty.cz s tím, že s kolegyní Rebeccou už jsou sladění a jejich spolupráce podle něj funguje parádně.

Roman zároveň přiznal, co mu dělá při natáčení největší potíže„Mám problém se scénářem, když je. Jakmile mi někdo chce dát větu do pusy, tak je to strašně těžké (smích),“ přiznal Staša. „Spoustě režisérů, kteří se mnou pracovali, ať už na reklamách nebo třeba seriálovém štěku, se tímto veřejně omlouvám, že je to se mnou složité,“ dodal se svým typickým úsměvem Roman.

Zapomíná na hosty

Přes svou „neposednost“ si ovšem nevzpomíná, že by udělal ve vysílání nějaký trapas. „Na začátku jsem ale párkrát hodně zavařil své fantastické kolegyni Rebecce Diatilové tím, že jsem právě nejel podle scénáře. Ona nevěděla, co se děje, já jsem tam poletoval a něco říkal,“ směje se vítěz MasterChef Česko 2020.

Sám má největší problém, když se ve Snídani začne vařit. „Potom neznám bratra. Všechno ochutnávám, zapomenu na hosty, kteří tam jsou. Přestanu si s nimi povídat a věnuju se pánvi, co tam holky mají,“ popisuje Roman Staša. „Musím se chytit stolečku, co tam máme, držet se ho a jenom mluvit, protože se do toho holkám hrozně rád pletu,“ dodává.

Jak to vypadá, když se Roman pustí do vaření, můžete osobně zjistit už 15. 6. v pražské Grébovce, kde se koná Apetit Piknik, jehož bude vítěz MasterChef Česko 2020 hostem.

Náš tip: Roman si k snídani rád připravuje tousty, vyzkoušejte to také a udělejte si ty z našeho video receptu:

Recepty k tomuto článku

Mohlo by vás zajímat

Marie

Náhodný recept Zobrazit více

Nejnovější recepty Více