Články Přidat nový článek

 • Konec na troud propečeným steakům! Konec na troud propečeným steakům!

  16. 4. 2013 Přečteno: 3 692x Vaření Redakce

  Za hovězí steaky jsem už utratil docela dost peněz. Ona taková hovězí svíčková není úplně levná záležitost, nemluvě třeba o argentinském hovězím. A tak mě pár experimentů, jak ugrilovat steak tak, aby byl šťavnatý a ne úplně propečený, vyšlo docela draho. Vždycky jsem se prostě pohyboval někde mezi – buď bylo maso ještě moc krvavé (a...

 • Evoluce pizzy Evoluce pizzy

  15. 4. 2013 Přečteno: 2 583x Ostatní Redakce

  Pokud popřemýšlíme, které pokrmy můžeme skutečně nazývat světovými nebo kosmopolitními, dojdeme k několika výsledkům. Mezi nimi by v žádném případě neměla chybět pizza. Ta je dnes společně s hamburgery nebo hot dogy jedním z nejúspěšnějších fastfoodových jídel. S tradiční italskou pizzou má však obvykle jen pramálo společného.

 • Knedlík v průběhu dějin Knedlík v průběhu dějin

  8. 4. 2013 Přečteno: 3 109x Vaření Redakce

  Knedlík je od nepaměti pevně svázán s českou kuchyní i kulturou. Češi jej proto oprávněně považují za národní poklad a dědictví stejně jako české pivo nebo Škodovky. Jeho historické kořeny však sahají až do rakouských a německých zemí, kde se vyvíjel již od středověku. Komu tedy skutečně patří knedlík?

 • Projevy a příčiny roztroušené sklerózy Projevy a příčiny roztroušené sklerózy

  5. 4. 2013 Přečteno: 2 837x Zdraví Redakce

  V České republice v posledních letech přibývá pacientů s roztroušenou sklerózou, uvádí se, že jich je 17-19 000 obyvatel. V souvislosti se „sklerózou“ panuje mýtus, že se toto onemocnění týká především starších lidí, opak je však pravdou, roztroušená skleróza je onemocnění, které postihuje nejčastěji lidi ve věkovém rozmezí 20-40 let,...

 • Soutěž o nejkrásnější velikonoční výzdobu vrcholí! Soutěž o nejkrásnější velikonoční výzdobu vrcholí!

  3. 4. 2013 Přečteno: 2 495x Tipy a triky Redakce

  Pro někoho nejdůležitější křesťanský svátek, pro jiného oslava přicházejícího jara. Ať je důvod jakýkoli, je jisté, že Velikonoce a s nimi spojené tradice jsou velmi oblíbenou záležitostí. A o tom jste nás přesvědčili i svými inspirativními fotografiemi velikonoční dekorace, která letos zdobila Vaše domovy!

 • Veľká noc na východnom Slovensku Veľká noc na východnom Slovensku

  31. 3. 2013 Přečteno: 8 174x Ostatní tejaja

  Hoci tradícií pomalu ubúda, u nás na východe Slovenska sa Veľká noc doteraz spája s určitými zvyklosťami, či sa už jedná o jedlo alebo ľudové zvyklosti. Má svoje čaro a veľa obyčajov dodržiavajú nielen veriaci ľudia, ale všetci, aj tí, ktorí do kostola nechodia.

 • Jarní inspirace s příchutí tradice Jarní inspirace s příchutí tradice

  29. 3. 2013 Přečteno: 2 583x Ostatní Redakce

  Český pojem tradice pochází z latinského pojmu traditio, který znamená předávat. Tradicí se tak nejčastěji rozumí různé zvyky, obyčeje a mravy. Bohatou tradici představují i recepty, které jsou nejen v rámci rodin, ale mnohdy také v rámci celých regiónů velmi ceněným dědictvím. Může být snad něco lepšího než babiččiny buchty, dědovy...

 • Vyhrává nejkrásnější velikonoční výzdoba! Vyhrává nejkrásnější velikonoční výzdoba!

  26. 3. 2013 Přečteno: 3 645x Ostatní Redakce

  Ačkoli tomu počasí příliš nenapovídá, svátky jara se nezadržitelně blíží a my víme, že každý slaví Velikonoce po svém a každý má i individuální velikonoční výzdobu.

1 18 35 49 50 51 52 53 68

Zapomněl/a jsem heslo