Dělení moučníků do podkategorií

1 5 7 8 9 10 11 12 13 17

 • Amira: tak to je v našom ponímaní obyčajný koláč :-D;-) Pod rezami rozumieme niečo iné ;-)

  Odpovědět

 • Amira: jasně já ti rozumím, ale obávám se, že tahle kategorie jako samostatná moc plná neude, protože většina kuchařů napíše recept už s hotovým moučníkem a krémem či polevou, extra toho tu je opravdu malinko. Myslíš že by se to jako kategorie vyplatilo - myslím polevy a krémy?

  Odpovědět

 • spagetka: do Krémy, pěny bych dávala jen samostatné recepty na krémy, pěny. Pokud je to v rámci receptu na dort nebo řez, tak to bude jen v dortech nebo jen v řezech. Rozhodně bych to nekombinovala ani neduplikovala. Pokud někdo dá dort s krémem a z krému pak udělá další samostatný recept, tak ten pak už patří do těch krémů. Ale není to nutnost ani povinnost, samozřejmě.

  Odpovědět

 • Amira: - to by určitě šlo, ale když jsem si ted zadala do vyhledavače polevy a krémy, vyjede ti x stránek s moučníky, co mají polevu či krém. Teď jde o to zařazování - jak zařadíš dort ten a ten s polevou? Mezi dorty a i mezi polevy? A to samé s krémy? Teď jde spíš o tu technickou stránkui, co pak kam řadit, aby ty polevy nebyly osamocené anebo duplicitní s týmiž moučníky, které tu polevu nebo krém mají

  Odpovědět

 • spagetka: Nebo nechat původní Helly Krémy, pěny ev. ty polevy a bylo by pod tím vše - do pečeného i do misky.

  Odpovědět

 • tejaja: no někdy jsou řezy bez ovoce i bez krému, prostě jen "suché", např. http://www.toprecepty.cz/recept/2185-citronove-rez....

  Odpovědět

 • spagetka: to je pravda, možná tím Hella myslela to samé, co já těmi dezerty. Tak co kdyby se udělala kategorie spojená - krémy, pěny, polevy, dezerty?

  Odpovědět

 • Amira: Ak sú rezy s ovocím, rezy s krémom, čo bude v kategórii "Rezy" ? Len pre upresnenie ...

  Odpovědět

 • Amira: ale ted jeden dotaz k těm krémům a polevám - většina je u dortů nebo jiných moučníků, nejsou samostatně,jak se to tam bude dávat, víš co myslím? Bude třeba řez s citronovou polevou pod řezy a ještě pod polevami? Protože samostatných krémů a polev tu je mizivě málo

  Odpovědět

 • Amira:taky souhlasím, přehledné, logické:yes::yes::yes:
  fakt je,že nám nějak utekly polevy-super nápad,člověk nemusí pátrat přes moučníky;-)tak i v případě krémů:-D

  Odpovědět

 • jj, takže jo, jsem pro tvé dělení :yes:

  Odpovědět

 • spagetka: Drobné pečivo jsem myslela tak, že to bude úplně samostatná kategorie jako je teď Vánoční cukroví (to předpoklám, že bude přejmenováno právě na to Drobné pečivo nebo Cukroví).

  Odpovědět

 • spagetka: Koláč myslím kulatý (třeba svatební nebo frgál), buchty myslím klasické Honzovy. Dezertem myslím např. krém nebo puding do misky s piškoty, jahodama a šlehačkou. Ale pokud se to "vejde" pod krémy, pěny, polevy, netrvám na této kategorii ;-):-))

  Odpovědět

 • Amira: líbí se mi tvé shrnutí, jen dotaz - koláč tedy myslíš klasicky kulatý? Pod dezerty konkrétně co? a drobné pečivo je zbytečné? Jen pro upřesnění, jinaki jo, já jsem pro :yes:

  Odpovědět

 • Já bych si dovolila už jen doplnit nebo trošku pozměnit základní seznam Helly a za mě to tak už stačí a je OK:
  Dia a bezlepkové.
  Nepečené a mražené.
  Bábovky.
  Buchty, koláče
  Záviny, rolády (ZMĚNA - chybí štola)
  Vánočky, štoly (ZMĚNA - přidána kategorie)
  Řezy.
  Řezy s ovocem, bublaniny (ZMĚNA - přidány bublaniny).
  Řezy s krémem (ZMĚNA - přidána kategorie)
  Perníky.
  Mufiny.
  Smažené moučníky
  Krémy,pěny, polevy (ZMĚNA - přidány polevy)
  Dezerty (ZMĚNA - přidána kategorie)
  Ostatní.

  Každá tato kategorie by "pod sebou" měla ještě rozdělení dle typu použitého těsta.

  Odpovědět

1 5 7 8 9 10 11 12 13 17


Váš komentář se na stránkách zobrazí až po jeho ověření kliknutím na odkaz v emailu, který vám ihned zašleme na vyplněnou emailovou adresu. Z daného počítače poté můžete psát další komentáře bez ověření.


Chcete si povídat? Přispějte do diskuze

Zapomněl/a jsem heslo