Třešně

Suroviny cca 60porci

piškot na dort (4 vanilkové a 2 čokoládové)
klasická čokoládová nádivka do dortu
čokoládové křupavé kuličky
višňový likér
marcipán
plastická cukrová pasta
čokoláda na vaření

Postup přípravy receptu

 1. Tento dort je tvořen z běžné kakaové a vanilkové báze (piškotu), je slepovaný běžným čokoládovým krémem, ve kterém jsou navíc obsažené křupavé čokoládové kuličky. Piškotová báze byla politá višňovým likérem, aby dort byl vláčnější a nebyl suchý.

 2. Byl seřezán na polokouli (jelikož jsou polokoule 2, jsou to jako 2 větší klasické dvoupatrové dorty). Dál jsem rozválela červenou marcipánovou pastu a polokoule jsem ji potáhla.

 3. Z plastické cukrové pasty jsem vytvarovala stonek s listem. Stonek je o něco delší než na fotce jelikož je zakotven ve středu polokoule cca 15 cm a kvůli estetice. Tento "vpich" je třeba zalít čokoládou.

 4. Kdo je šikovnější, může si vytvarovat za pomoci této pasty a marcipánu i třešňové květy, či malé třešinky. Ty jsou tvořené z želé a stonky s listy opět z marcipánu. Já si květy a malé třešinky nechala udělat u cukráře.

Komentáře k receptu Třešně

 • zizala zizala (moderátorka)

  larisa: Já taky nejsem žádný přeborník na pečení a hlavně na zdobení, takže do takového složitého dortu se pouštět ani nebudu;-):-8 Znám své hranice :-8 Pokud si někdo na tohle troufne, nebude pro něj problém upéct si svůj korpus a udělat krém - obojí může být libovolné, tady jde hlavně o to sestavení a zdobení a to je popsané dobře :-K

  Odpovědět

 • larisa larisa(neregistrovaná)

  zizala: Já moc péct neumím a bude nás asi víc, podle tohoto se to udělat moc nedá:-K
  Jak ten korpus mám upéct to tam teda není a ani klasická čokoládová nádivka do dortu. To bych musela vygooglit. Pro někoho to je jasné, ale spoustě kuchařek ne:-K

  Odpovědět

 • zizala zizala (moderátorka)

  larisa: Vanilkové a čokoládové jsou piškotové korpusy, je to tam jasně napsané ;-) A postup tam je, jen není postup a suroviny na ty korpusy a krém, ale to si stejně dělá každá cukrářka svůj oblíbený. I zde na stránkách je jich dost ;-)

  Odpovědět

 • larisa larisa(neregistrovaná)

  Nevím co vanilkové a čokoládové, ale asi pudinky, a z tohohle 60 PORCÍ, to snad ne:-D
  A zas nevím, jak to udělat:-//

  Odpovědět

 • mysulka mysulka

  ;-) moc pěkné+:yes::yes::-K

  Odpovědět

 • zizala zizala (moderátorka)

  Úžasné :-O:yes:

  Odpovědět

 • Meszarosovabolya Meszarosovabolya

  jednoducho nádherné:yes:+7:-))

  Odpovědět

 • Simona Skolakova Simona Skolakova

  Krásné:yes:;-)co víc dodat +1:yes:

  Odpovědět

 • Suvicka Suvicka

  Krasne, 4. bod udelen. :yes::-K

  Odpovědět

 • Anna Kocikova Anna Kocikova

  +3bodík:yes:a nazdobené třešinky opravdu moc krásné;-):-K

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Já si tak nějak představuji popis zdobení. Sice nevím, co je to plastická cukrová pasta a spoustu surovin zde uvedených, každopádně, tak nějak by měl být popsán postup dortu. Kdybych mohla, dám ti 10 bodů, příjmi ode mne aspoň jeden a klobouk dolů.:yes::yes::yes::yes:

  Odpovědět

 • Madlenka1 Madlenka1

  krásný...:yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: tresne recepty třešně recepty z třešní co udělat z třešní třešně recept co z třešní recepty třešně recept třešně recept z třešní recepty na trešne co s třešněmi likér z třešní recepty s třešněmi co upect z tresni recept na třešně pečení s tresnemi pečení z třešní pečeme z třešní pečené třešně co uvařit z třešní