Žabičky

Žádná fotografie není k dispozici
Buďte první a přidejte fotografii

Suroviny cca 60porci

všechno z cukru

Postup přípravy receptu

  1. Tento dort je tvořeny z běžné kakaové a vanilkové báze (piškotu)je slepovaný běžným čokoládovým krémem ve kterém jsou navíc obsažené křupavé čokoládové kuličky. Piškotová báze byla politá višňovým likérem, aby dort byl vláčnější a nebyl suchý.

  2. Byl seřezán na polokouli (jelikož jsou polokoule 2-jsou to jako 2větší klasické dvoupatrové dorty).

  3. Dál jsem rozválela červenou marcipánovou pastu a polokoule jsem ji potáhla.

  4. Z plastické cukrové pasty jsem vytvarovala stonek s listem. Stonek je o něco delší než na fotce jelikož je zakotven ve středu polokoule cca 15cm a kvůli estetice tento ,,vpich" je zalít čokoládou.

  5. Kdo je šikovnější může si vytvarovat za pomoci této pasty a marcipánu i třešňové květy či malé třešinky. Ty jsou tvořené z želé a stonky s listy opět z pcp. Já si květy a malé třešinky nechala udělat u cukráře.

Poznámka od kuchařky

Omlouvam se za psani bez carek a hacku,ziji v zahranici a nemam ceskou klavesnici.

Komentáře k receptu Žabičky

Tématické fráze: dort žabička cukroví žabičky žabička z marcipánu zabicky cukroví plněné žabičky žabičky z marcipánu ořechové žabičky žabičky z vajec vanočni cukrovi žabičky marcipánová žabička marcipánové žabičky žabičky vánoční cukroví dort žabičky žabička dort jak udelat marcipanovou zabicku dort se žabičkou ořechové žabička vánoční cukroví čokoládové žabičky žabička na dort dorty postup na zabicku