Sněhové vločky - vystřihované

Suroviny 6 ks

1 vejce
100 g hladké mouky
1 lžíce cukru
1 lžíce mléka
1 lžíce rumu
olej (na smažení)

Postup přípravy receptu

 1. Ze všech surovin zaděláme těsto, které se nelepí. Rozdělíme ho na 6 dílů. Každý díl vyválíme na tenčí placičku o velikosti dna pánve a necháme asi hodinu zaschnout.

 2. Pak placičku složíme na půl, pak na čtvrtinu a pak ještě jednou. Stejně tak, jako jsme kdysi skládali čtverec papíru a vystřihovali papírové dečky. Právě proto musí být těsto zaschlé, aby se nám při skládání neslepovalo k sobě.

 3. Pak nejlépe rovnými nůžkami na nehty vystřihujeme libovolně otvory do těsta. Vystříhané těsto znovu rozložíme a v horkém oleji smažíme z obou stran. Hotové odkládáme na papírový ubrousek a kdo má rád, může ještě pocukrovat skořicovým cukrem.

 4. Kdo se bojí vystřihování, může si to zkusit nejdříve na papíru nebo může použít vánoční vykrajovátka. Vykrájené tvary (zbytky) už dále neslepujte a usmažte je jen tak, jsou dobré.

Poznámka od kuchařky

Vypadá to, že letos asi sv. Martin na bílém koni nepřijede a sněhové vločky nám nepřiveze. Tak si je usmažíme...

Komentáře k receptu Sněhové vločky - vystřihované

 • zizala zizala (moderátorka)

  Jj, takové nějaké mám právě i já, z hlavy to nevím, je toho větší množství, což bude lépe vyhovovat:-):yes:

  Odpovědět

 • Hella Hella (autorka receptu)

  Správný poměr je: 400 g mouky, 3 vejce, 4 PL mléka, 1 PL rumu, 50 g cukr písek. Když to dělám z menšího množství, tak dělám tak, jak je v receptu. Ale asi se dá použít i jiné těsto (nezkoušela jsem), důležité je, aby zaschlo. Je fakt, že to původní zaschne daleko rychleji než to, které jsem dala jako recept. Ale chuť je stejná.

  Odpovědět

 • zizala zizala (moderátorka)

  Hello, já se na ně chystám o víkendu na zkoušku, ve všední den není čas a pokud to půjde dobře, budu dělat s dětmi na kroužku a ještě na Vánočním jarmarku, my děláme na Velikonočním jarmarku Boží milosti, tak tohle bude obdobné. Můžu použít i svoje těsto, co mám na tyto milosti, nebo je tohle něčím jiné? Já mám trošku jiné poměry :-)

  Odpovědět

 • Hella Hella (autorka receptu)

  Tak jsem se těšila na fotky, jak dnes smažíte pro Martina na bílém koni ty sněhové vločky - a ono nic :no:

  Odpovědět

 • mysulka mysulka

  :-O:-)) to je moc pěkné:yes::-K

  Odpovědět

 • isindy isindy

  Hello, já jsem sice hračička, ale tohle je mazec :-O:-D:yes:+
  to musím vyzkoušet ;-)

  Odpovědět

 • Hella Hella (autorka receptu)

  Děkuji za pochvaly. Je to velmi jednoduché a jsem zvědavá, kdo z vás to zkusí a přidá fotečku! Je to ideální na hraní pro děti. Těsto nesmí zcela uschnout, pak by se lámalo. Když schne, občas ho zkuste přehnout a zmáčknout. Když se přestane lepit k sobě, můžete stříhat. Dělám takhle i velikonoční vajíčka, časem přidám fotku.

  Odpovědět

 • Patricie Patricie

  :-KPěkný nápad+:yes::yes:+

  Odpovědět

 • drahulin drahulin

  Hello to je krása.:-O:yes:

  Odpovědět

 • Jikotka Jikotka

 • Pajaska Pajaska

  Hello,nádhera.To je super nápad.:yes::-)

  Odpovědět

 • gabik gabik

  "Klobouk dolů!":yes::yes::yes:+

  Odpovědět

 • Suvicka Suvicka

  Neni co dodat - krasa, +17 :yes::-K.

  Odpovědět

 • pipre pipre

  jej, to je paráda!:yes:+14

  Odpovědět

 • popletko popletko

Předchozí 1 2

Tématické fráze: snehove vlocky z papiru papírové sněhové vločky papirove vlocky papírové vločky návod sněhová vločka z papíru vlocky z papiru vystrihovani vlocek výroba papírových vloček vločka z papíru vánoční vločky z papíru vystřihování vloček z papíru papírová vločka návod sněhové vločky z papíru návod návod na papírové vločky papírová sněhová vločka papírová vločka vločky z papíru návod skládání papírových ubrousků návod skládání papírových ubrousků sněhové vločky