Milovaná tvarohová

Suroviny

1 kg měkkého tvarohu (4 vaničky po 250 g)
8 lžic hrubé mouky
6 vajec
200 g cukru moučka
vanilkový cukr
kypřící prášek do pečiva
1 Hera
balíček rozinek
ovoce (ale nemusí být)
Drobenka:
máslo
cukr
hladká mouka

Postup přípravy receptu

 1. Cukr vyšleháme s vajíčky a přidáme roztopenou Heru. Poté přidáme tvaroh a rozmícháme. V mouce zamícháme prášek do pečiva, vanilkový cukr a přidáme k těstu. Nakonec přisypeme rozinky. Těsto vylijeme na vymazaný a podsypaný plech. Nahoru můžeme přidat ovoce, ale nemusíme, posypeme drobenkou.

Poznámka od kuchařky

Je to jednoduché, ale strašně dobré a nikdy tento moučník nezklamal.

Komentáře k receptu Milovaná tvarohová

 • Irule Irule

  Hanis: naprosto souhlasím :yes:, taky jsem se už několikrát na tento recept dívala a nakonec jsem udělala něco jiného ;-):-K

  Odpovědět

 • Hanis Hanis

  Dančo, jsem ráda, že jsi vyzkoušela a přidala krásné a lákavé foto :-K. Už jsem se na recept několikrát dívala, ale nenašla jsem odvahu vyzkoušet....takže díky tobě jdu o víkendu na to :-p

  Odpovědět

 • Dajda Dajda

  Tuhle dobrotu znám z moskevských menz a je to už dost stará vzpomínka. Tehdy tam nebylo nic moc k jídlu, ale "zapěkanka iz tvoroga" a borš jistili slušný oběd. Dovnitř dávali meruňky, možná sušené, navrch kopeček kysané smetany, a ta bývala v tehdejším Rusku opravdu kvalitní. Takže občas si tuhle vzpomínku zhmotním a upeču ji. Co název tvarohový nákyp? ;-)

  Odpovědět

 • Danca Danca

  Tak jsem nevydržela a ochutnala ještě teplou....NEDOPORUČUJI!!!!! Nebudete se totiž moci od toho odtrhnout!!! Je to něco mezi tvarohovým nákypem a bublaninou, krásně nadýchané, jemňounké těsto , navrch to ovoce.....:-* :-p:-p. Výborný recept!!!!!:yes::yes:
  Pro úplnost ještě dodávám, že jsem pekla z poloviční dávky v koláčové formě ;-)

  Odpovědět

 • Danca Danca

  Možná bublanina???:-) Právě jsem ji dopekla, voní to úžasně, už se těším, až vystydne:-p. Udělala jsem ji s třešněmi, rozinky jsem teda už do těsta nedávala;-)

  Odpovědět

 • katyvypl katyvypl

  Bubu: Cheesecake mi to tedy nepřipomíná vůbec, ten se dělá spíše ze smetanového sýru a sušenek, kdežto zde je jen tvaroh a hlavně drobenka navrch.

  Odpovědět

 • Bubu Bubu(neregistrovaný)

  něco jako cheesecake???

  Odpovědět

 • rebeka rebeka

  nemusí to být špatné;-):-), ale nebylo by lepší napsat co, ilovaná;-):-? bude se to špatně hledat;-)

  Odpovědět

 • Bibinka Bibinka

  Majdo, ta bude milovaná všemi, co mají rádi tvaroh-toho je tam celé kilo, k tomu celá Hera, tak to dobré být musí a u nás by chutnalo. Máš 1.bod:yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: něco z tvarohu tvarohova zapekanka neco s tvarohem zapekanka tvarohova neco z tvarohem recept na něco z tvarohu a meruňky ruská tvarohová zapekanka z 1 kg tvarohu,6 vajec, hera něco z tvarobu něco tvarohu neco s tvarohu tvarohova zapekanka něco z z tvarohu recepty na něco z tvarohu recept na něco z tvarohu .něco z z tvarohu recept něco z tvarohu recept tvarohové pečivo top recepty recept tvaroh meruňky recept tvarohova zapikanka