Zmrzlina s perníkovou příchutí

KikiPiemonte Kuchařka: KikiPiemonte

Moučníky , Dezerty, zákusky, poháry 6 názorů

Suroviny

300 ml mléka
2-3 čajové lžičky perníkového koření
1,5 polévkové lžíce moučkového cukru
1 žloutek
Recept si zatím oblíbili 2 kuchaři

Postup přípravy receptu

  1. Žloutek s cukrem v misce utřeme do krému. Přidáme perníkové koření a mléko. Pečlivě promícháme.

  2. Z misky přelijeme do hrnce a při nejvyšším žáru rychle mícháme. Vytvoří se nám pěna. Po sedmi minutách stálého míchání přelijeme do čisté misky a necháme vychladnout.

  3. Poté dáme do mrazáku a necháme přibližně 4 hodiny ztuhnout. Můžete si zmrzlinu polít rozpuštěnou mléčnou čokoládou na příklad milkou. Jednodušší je však umíchat z kakaa, cukru a mléka krém který nám čokoládu vynahradí.

Poznámka

Zmrzlina nemusí být pouze perníková. Můžete do ní nakrájet kousky čokolády s 50% obsahem kakaa a více. Nebo do ní nasypat kakao či nakrájet ovoce, nebo do směsi například přidat jahody a rozmixovat a poté vařit.

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 5 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Zmrzlina s perníkovou příchutí

Tématické fráze: tncz nova levné recepty ládi hrušky kakaove susenky tncz nova levné recepty ládi hrušky kakaové sušenky ládi hrušky tncz nova levné recepty ládi hrušky zmrzlina tncz nova perníčková zmrzlina tncz nova kakaové sušenky recept na jogurt s přīchutī pernīku pernikova prichut perníkvá zrmzlina tncz nova levné recepty ládi hrušky všechny tncz nova kakaové sušenky ládi hrušky tncz lada hruška kakaove sušenky kakaové sušenky od ládi hrušky tncz levné recepty hrušky čokoládová zmrzlina

Zapomněl/a jsem heslo