Salát z chřestu s jogurtovou zálivkou

Suroviny

1/2 kg bílého chřestu
1/2 kg mladého zeleného chřestu
sůl
lžičku cukru
lžíci másla
200 g žampionů
červenou cibuli
2 lžíce sherry octa
3-4 lžíce oleje
bílý pepř
6 lžic jogurtu
2 lžíce sekané pažitky
řeřicha

Postup přípravy receptu

 1. Bílý chřest oloupeme, u zeleného pouze odkrojíme konce. Přivedeme k varu vodu se lžičkou soli a cukru, vložíme chřest a vaříme 15 minut. Vyjmeme a nakrájíme na 3 cm dlouhé kousky.

 2. Olej a ocet zředíme 2 lžícemi chřestového odvaru, osolíme, opepříme, nalijeme na chřest, přidáme jemně nakrájenou cibuli, promícháme. Chřest a půlky sterilovaných žampionů upravíme na talíře.

 3. Na zálivku rozšleháme jogurt, osolíme, opepříme a přidáme pažitku. Zdobíme řeřichou nebo jinými zelenými bylinkami.

Komentáře k receptu Salát z chřestu s jogurtovou zálivkou

 • Paprika Paprika

  Čerstvý chřest se nevzal nikde, byl sterilovaný a musím dát zapravdu Iljuše - nebyl nijak excelentní. Dělala jsem dnes víc receptů s chřestem a i jsem to u nich psala, že je tam sterilovaný chřest místo čerstvého, protože na něj není sezóna.
  Červená cibule tam také není, je tam normální žlutá.
  A navíc jsem to nejedla, protože jsou tam houby. Manžel si tento recept našel a i si to snědl.
  Co se týká sbírání bodů za každou cenu, tak jsou tu myslím jiní borci. Já se snažím jít po starých receptech, co nemají fotku a nevkládám sem za každou cenu nový recept, který už tu je 5x. Takže pokud zaměním čerstou věč za sterilovanou a žlutou cibuli za červenou, tak to myslím není takový prohřešek. Tolik můj názor. Pokud s tím má někdo problém, tak ať mi napíše vzkaz - podebatujeme.;-)

  Odpovědět

 • Iljusa Iljusa

  milujeme chřest, ale sterilovaný "hnus" (promiňte ten výraz) bych nespolkla. Řekla bych, že tento recept by se měl pro svoji vynikající chuť právě připravit z čerstvého chřestu, stejně jako předcházející s hořčičnou zálivkou. Nic ve zlém Papričko - ale za takovou cenu bych bodíky asi nesbírala :-//

  Odpovědět

 • Bibinka Bibinka

  Papriko, červenou cibuli tam asi nemáš, nebo, že bych se mýlila:-?,třeba slepnu;-)

  Odpovědět

 • bazalka bazalka

  V tuhle dobu čerstvý chřest ???? Kde se vzal ??:-O:-O

  Odpovědět

 • Paprika Paprika

  Vcelku chutné.;-)+

  Odpovědět

Tématické fráze: chřest bílý recepty recepty z chrestu chřest recepty chrest recept bílý chřest recepty bílý chřest vaření chřestu recepty z chřestu od polreicha jídla z chřestu bílý chřest recept salát s chřestem recepty chřest bílý sterilovaný chřest chřest bílý chřest recepty bílý chřest recepty chřest recepty na saláty sterilovaný chřest recepty recepty z bílého chřestu