Frankfurterky (klobásky)
Recept ještě nebyl hodnocenKlobásy, že by vám je i řezník Krkovička záviděl. Z vepřového masa a koření si doma snadno můžete připravit tuto voňavou uzeninu. Maso stačí přichystat, naplnit do…
Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání
Hodnoty jsou přibližné
| Energie | 2 753 kJ / 658 kcal |
|---|---|
| Bílkoviny | 7,00 g |
| – z toho živočišné bílkoviny | 7,00 g |
| – z toho rostlinné bílkoviny | 0,00 g |
| Tuky | 70,00 g |
| – nasycené | 20,00 g |
| – nenasycené | 50,00 g |
| –– mononenasycené | 38,00 g |
| –– polynenasycené | 12,00 g |
| ––– omega 3 | 0,60 g |
| Vláknina | 0,00 g |
| Cholesterol | 90 mg |
| Sodík | 25 mg |
| Sůl | 0,10 g |
| Sacharidy | 0,00 g |
| – cukry | 0,00 g |
| ––– laktóza | 0,00 g |
Klobásy, že by vám je i řezník Krkovička záviděl. Z vepřového masa a koření si doma snadno můžete připravit tuto voňavou uzeninu. Maso stačí přichystat, naplnit do…
Pikantní vepřová paštika, která se skvěle hodí jako předkrm na sváteční stůl, svačina na výlet či jako večeře pro dny strávené na chalupě. V receptu taktéž zpracujete…
Zavařenou játrovou paštiku využijete při mnoha příležitostech. Ať už při posezení s přáteli a nebo když nevíte, co namazat na chleba ke svačině. Její lahodná masová chuť…
Paštika z kvalitních ingrediencí umí být vskutku lahodnou pochoutkou. Když ji navíc připravíte nejen z jater, ale také třeba z vypečeného vepřového masa, bude…
Dáme vařit vodu do hrnce a přidáme cibuli, česnek a koření. Když voda vaří, přidáme lalok a když voda znovu přijde k varu, ztlumíme teplotu tak, aby se maso vařilo…
Maso pokrájíme na přibližně stejně veliké kusy a uvaříme v hodně osolené vodě s pepřem, cibulí a česnekem. Maso je třeba uvařit téměř doměkka, nerozvařit.Každý kus masa…
Bůček a kýtu nameleme na velké šajbě č. 14 a hovězí s lalokem na šajbě č. 6. Každé pomleté maso přiměřeně nasolíme zvlášť, promícháme a udusáme, nádoby zakryjeme…
Na tradičním čtvrtečním setkání s kamarády u piva jsem byl "vyhecován", abych na příští posezení připravil něco opravdu pikantního k pivu, že tvarůžkových topinek už…
Paprikový ovar z vepřového laloku je jednoduchá, ale výrazná pochoutka, která po odležení získá plnou chuť. Jemné maso obalené směsí papriky a pepře se podává nakrájené…
Uzenou rybu obereme od kůže a kostí. Rybí maso, studený vařený lalok, cibuli a česnek jemně pomeleme. Dochutíme solí, pepřem a dobře propracujeme. Pomazánku, která nám…
Na velké desce semeleme plecko, smícháme ho se solí a trochou vody a do druhého dne uložíme do lednice. Laloky bez kůže pokrájíme na kostky, nasolíme a také uložíme do…
Do velkého hrnce se studenou vodou dáme vařit hlavu, lalok, nožky společně s novým kořením, bobkovým listem a solí. Obsah hrnce vaříme pomalu do úplného změknutí, tedy…
Domácí játrová paštika je lahůdkou vonící po jalovci, novém koření a hřebíčku. Příprava je sice zdlouhavá, ale výsledek stojí za námahu. Podávat můžeme jako večeři nebo…