Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Masový vývar je základním stavebním kamenem naší kuchyně. Díky němu vznikají chutné polévky i krémové omáčky. Příprava vývaru není náročná, ale potřebuje svůj čas. Kromě vody, masa a kostí je ale nezbytné ještě něco - koření.

Bez koření by chuť vývaru byla nevýrazná, plytká. Proto je důležité na chuti vývaru začít pracovat již od samého začátku a vařit kosti společně s kořením. Tím základním je bobkový list, nové koření a celé kuličky pepře. A samozřejmě sůl, ta je nad zlato.

Jak dochutit vývar

V závislosti na druhu polévky dochucujeme vývar různými způsoby. Vždy je třeba přihlédnout k polévce jako k celku a podle toho vybrat, jaké suroviny přidat.

  • K některým polévkám neodmyslitelně patří česnek. Není to jen česnečka, ale např. také bramboračka, do které ke konci vaření přidáme prolisovaný česnek. Potom už vaříme jen krátce nebo vůbec, delší vaření by chuť česneku zničilo.
  • Na úplný konec vaření přidáváme ještě petržel, libeček nebo majoránku, tu promneme v dlani a teprve potom ji nasypeme do polévky.
  • Před servírováním doporučujeme polévku ochutnat a případně dochutit solí, pokud je to potřeba.

Přípravu domácího vývaru zvládne každý začínající kuchař. Pokud ho máme víc, než stihneme zpracovat, část lze zredukovat a připravit si domácí bujón. Přebytek vývaru můžeme také zamrazit.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Marie

Náhodný recept Zobrazit více