Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Vyzkoušejte triky na snadné loupání česneku. Pomůže mikrovlnná trouba, horká voda nebo šroubovací sklenice
Zdroj: Pixabay

Na téma loupání česneku nabízíme několik tipů a vychytávek, ze kterých si každý může vybrat to, co mu nejvíce vyhovuje. Záleží i na tom, kolik stroužků zrovna potřebujeme oloupat.

Občas potřebujeme snadno a rychle oloupat větší množství česneku (například při zabijačce). Je to nezábavná práce, kterou si ale můžeme usnadnit i urychlit. Naše vychytávky vám pomohou.

  1. Pokud potřebujeme oloupat jen 1-2 stroužky (třeba do omáčky nebo pomazánky), položíme neoloupaný stroužek na prkénko, přiložíme nůž s širším ostřím plochou na stroužek a uhodíme na něj dlaní. Slupka pod nárazem praskne a stroužek už lehce slupky zbavíme.
  2. Stroužek česneku, který chceme lisovat, vložíme do lisu neoloupaný. Při zmáčknutí projde lisem jen česneková dužnina a slupka zůstane na páce lisu, z níž ji snadno sejmeme. 
  3. Větší množství česneku oloupeme tak, že stroužky vložíme do širší sklenice se šroubovacím víčkem, uzavřeme a důrazně protřepeme. Stroužky se ze slupek samy osvobodí.
  4. Další možností je vložit stroužky na 20-30 sekund do mikrovlnné trouby. Jejich slupka popraská a česnek snadněji oloupeme.
  5. Ponoření stroužků do horké vody na dvě minuty způsobí změknutí slupky a snadnější oloupání.

Názorné video poradí, jak utřít česnek

Doufáme, že vám naše rady na loupání česneku pomohly. O způsobech skladování česneku si můžete přečíst v našem dalším článku.

 

Komentáře

zizala zizala

15. 1. 2024 11:09

Pacesko: Ano, děkujeme za tip. My jsme spíš zkoumali loupání jednotlivých stroužků.

Pacesko

14. 1. 2024 13:29

A co, když potřebujem očistit celou hlavu? Nebo dvě, tři...
Uřežeme kořínek tak, aby jsme byli v česneku. Položíme hlavu na desku, natí nahoru, a dlaní po česneku pleskneme. Pak vememe mezi prsty nať, stisneme a česnekové lusky vypadnou ven (nebo položíme na nať destičku na krájení a udeříme na ni).

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Marie

Náhodný recept Zobrazit více

Nejnovější recepty Více