Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Vanilkové rohlíčky neodmyslitelně patří k Vánocům. Jedná se o tradiční cukroví, které zdobí sváteční stoly snad všech domácností. Co si ale budeme povídat, vytvarovat je do oku lahodícího tvaru dá někdy zabrat. S tvarováním pomůže videonávod.

Každá rodina u nás jistě zná tradiční vanilkové rohlíčky, které jsou výjimečné svou vanilkovo-ořechovou chutí a tím, jak se rozpadají na jazyku. Jejich vůně vždy neskonale provoní celou domácnost a přináší tu pravou sváteční atmosféru. S tvarováním je to však o něco horší, mnohdy to nebývá snadný úkol. 

Vanilkové rohlíčky patří mezi jedno z nejoblíbenějších vánočních cukroví. Voní po oříšcích a vanilce, moučkový cukr, ve kterém jsou obalené, připomíná nadýchaný sníh. Recept má každá rodina svůj… Podívejte se na všechny vanilkové rohlíčky.

Jak jednoduše vytvarovat vanilkové rohlíčky? 

Vanilkové rohlíčky se dají vytvarovat snadno, a to několika způsoby. 

  1. První způsob: Vezmeme si část těsta, vytvarujeme z ní kuličku, mezi rukama rozválíme na "hada" a ohneme do tvaru rohlíčku
  2. Druhý způsob: Z části těsta uděláme dlouhého "hada", z něhož odkrajujeme menší části, které pak jen ohneme do tvaru rohlíčku. 
  3. Třetí způsob: Připravíme si kovové formičky na rohlíčky, do každé z nich natlačíme část těsta, dáme péct a poté jen vyklopíme.

Nezapomeňte na obalení v cukru 

Pro všechny typy rohlíčků je společným znakem, že je po dopečení, ještě horké, obalujeme v moučkovém cukru, díky kterému jsou slaďoučké a hezké na pohled. 

Komentáře

KudrnkaS KudrnkaS (moderátorka)

19. 11. 2023 15:56

Strnadova: Jsou to různé možnosti, jak rohlíčky tvarovat .....

Strnadova

14. 11. 2023 06:18

Mám tedy jeden rohliček ,jak druhý a mám je maličké,,,to co tady ukazujeme je tedy pěkná prasarna 🤣🤣

PavluskaK

13. 11. 2023 22:18

No spíše rohlíky... Jo kdyby to byl návod na rohlíčky, protože to považuji za kumšt vytvarovat drobný rohlíček, to by byla jiná...;-)

KudrnkaS KudrnkaS (moderátorka)

10. 11. 2023 12:34

Jó rohlíčky, ..... někdy se nám stává, že začneme s maličkými a postupně se nám zvětšují .... Když si uděláme těsta příliš, tak se pak při modelování vedou diskuze tipu "A co takhle jeden velký rohlíček?" :)

Strnadova

5. 11. 2023 21:58

To nemyslíte vážně s tím videem ???co to je?? Proboha 🙄

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky