Bůčková paštika

Suroviny

1 kg bůčku
0,5 kg vepřových jater
0,3 kg sádla
300 ml sladké smetany
pepř
bobkový list
nové koření
sůl
bylinky

Postup přípravy receptu

 1. 1 kg tučnějšího bůčku nakrájejte na kousky, promíchejte s divokým kořením (pepř, bobkový list, nové koření) a dejte asi na 1,5 hodiny péct při 200°C.

 2. Pak k masu přidejte 500 g vepřových jater a dejte péct ještě asi na 20–30 minut. Maso vyndejte z trouby a navrch nechte rozpustit asi 300 g sádla.

 3. Takto připravené maso namelte na masovém strojku, vmíchejte do něj zbylý tuk z pekáče, přidejte asi 200–300 ml smetany ke šlehání a dochucovadla podle fantazie (nasekané bylinky, kousky mandlí, portské víno, sherry nebo whisky, brusinky), vše promíchejte, nechte krátce projít varem, podle vašich preferencí rozmixujte a naplňte do skleniček.

 4. Dobré je do ní přidat také na jemno nakrájené pečené jiné maso (zvěřinu a podobně).
  Sklenky klasicky zavařte.

Komentáře k receptu Bůčková paštika

 • Romano Romano

  Určitě je fakt vinikajici zkoušel jsem dělat asi před rokem recept jsem našel právě tady ????

  Odpovědět

 • jentak jentak(neregistrovaný)

  tak přesně tento recept jsem před chvíli četla na prozeny.cz v testu paštik...je kompletně opsaný...ale paštika je to určitě dobrá.

  Odpovědět

Tématické fráze: domácí bučkova paštika domácí paštika z bůčku pastika z bucku domácí paštika z pečeného bůčku paštika z pečeného bůčku domácí bůčkovou pastika recept na bůčkovou paštiku bůčková paštika-recept bůčková domácí paštika test paštik buckovapastika recepty z bůčku domácí bučkova paštika recepty domaci paštika s bůčku domácí bůčková paštika recept domaci pastika buckova d test paštiky pečená bůčková paštika recept paštika do skleniček paštika video