Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Řízky většina z nás považuje za "lepší" pokrm, který se hodí na sváteční oběd. Připravujeme je nejen z masa, ale i ze sýra nebo zeleniny, balíme v trojobalu a smažíme. Trojobal je velmi jednoduchý a dá řízkům tu pravou chuť.

Klasický trojobal se skládá z mouky, vajec a strouhanky. Připravíme si tři misky a do nich suroviny na trojobal nachystáme. Na vajíčka potřebujeme největší misku, vejce do ní vyklepneme a našleháme je vidličkou. Strouhanku si můžeme sami umlít ze starších housek nebo rohlíků. A jakou použít mouku?

Jakou mouku na obalování řízků

Podstatné je, že se nemusíme držet pevného pravidla. S moukou lze experimentovat a zkoušet, co nám chuťově nejvíce vyhovuje.

  • V mnoha rodinách je zvykem používat na obalování pouze hladkou mouku. Obalování s ní jde velmi dobře a řízky jsou výborné. Když zrovna hladká mouka není po ruce, raději si rodina řízky odpustí.
  • Když hladká mouka dojde, nebojte se vyzkoušet i polohrubou nebo dokonce hrubou mouku. Rozšlehané vajíčko na nich lépe drží, trojobal je po usmažení nadýchanější, ale jeho textura hrubší a řízky křupavější. Záleží tedy jen na vás, čemu dáte přednost - jestli klasice (hladké mouce) nebo hrubšímu povrchu.
  • Místo hladké mouky lze použít i strouhanku, chuť bude zase trochu jiná a povrch řízků nadýchaný a hrubší

Řízky můžeme obalit také v chutně připraveném těstíčku, nebo trojobal jen trochu pozměnit, dochutit či vylepšit. Populární je použít na obalování rozdrcené kukuřičné lupínky (corn flakes), řízky jsou pak nejkřupavější.

Následující video vám ukáže, jak připravit oblíbené kuřecí řízky s bramborovým salátem.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Marie

Náhodný recept Zobrazit více

Nejnovější recepty Více