Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Děti milují sladké, ne vždy je pro ně ale vhodné. Známou radou je to, že se máme zaměřit na obsah cukru v receptech a úmyslně ho snižovat. Není to však jediná možnost. Svačinky mohou být sladké, přesto zcela zdravé a bez cukru.

Žádný rodič nechce odpírat svým dětem jejich sladká potěšení. Problémem však je mnoho přidaných látek a chemie v kupovaných laskominách. Možností je vzít vše do vlastních rukou a klást důraz na kvalitu namísto kvantity. Zkuste to s námi.

Jak na zdravé mlsání pro děti

Mlsat neznamená stravovat se nezdravě. Máme pro vás 7 tipů na oblíbené dobroty.

  1. Ovesné kaše zahřejí, zasytí a ještě si na nich všichni pochutnají. Doplnit je můžete oblíbeným ovocem, ořechovým máslem nebo semínky.
  2. Sušenkami vždy zabodujete, navíc můžete do jejich přípravy zapojit i děti. Pokaždé je můžete obměnit jiným druhem ořechů nebo semínek.
  3. Raw dobroty jsou zcela bez cukru, jejich příprava je rychlá a jednoduchá. Děti je stoprocentně ocení, určitě je vyzkoušejte.
  4. Domácí müsli tyčinky jsou skvělou svačinou a mlsáním zároveň. Připravte je dětem na míru podle toho, jaké ingredience (ořechy, ovoce, semínka) mají rády.
  5. Pokud vaše děti nechtějí jíst ovoce, zkuste jim připravit ovocné smoothie. Dostanou dávku vitamínů ve sladké a výživné dobrotě, a to se počítá.
  6. Kdo by neměl rád termix. I ten můžete připravit zcela bez cukru. K dochucení totiž skvěle poslouží datlový, čekankový nebo například rýžový sirup.
  7. Mají vaše děti rády jogurty a pudinky? Zkuste jim přichystat chia pudink. Přidat můžete čerstvé ovoce nebo ovocný rozvar. Bát se nemusíte ani vysokoprocentní čokolády, stejně jako v případě termixu.

V neposlední řadě se vyhněte slazeným bublinkovým nápojům. Dětem nic "nedají", naopak jim vůbec neprospívají. Nahraďte je vodou, ředěnými 100% džusy, mošty nebo neslazenými čaji. Zkuste upéct skvělý banánový chlebíček, kdy cukr nahradíte jiným sladidlem nebo ho zcela vynecháte, protože banány jsou přirozeně dostatečně sladké.

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Marie

Náhodný recept Zobrazit více

Nejnovější recepty Více