Jak se zrodil buřtguláš? Ve Vídni letěl ten klasický, tak Češi vymysleli jeho levnější variantu

23. 2. 2021 16:07

Ostatní Anna Vlčková

Zdroj: Toprecepty.cz, Jurgen.k Zdroj: Toprecepty.cz, Jurgen.k
Bramborový guláš nebo-li buřtguláš je klasikou české kuchyně. Když ve Vídni v 19. století začala růst popularita guláše s hovězím masem - tedy toho, který dnes nazýváme "klasický" nebo také "hospodský" - lidem v českých krajích se nedařilo tak dobře jako obyvatelům Vídně. A tak zdejší chytré hlavičky přišly s lacinější, přesto stále skvělou variantou oblíbeného jídla.

Klobása místo hovězího

Tmavý a hustý guláš s hovězím masem, s cibulí a se šesti houskovými knedlíky patří k tomu nejlepšímu, co česká kuchyně nabízí. Tato podoba oblíbeného jídla k nám nicméně přišla z Vídně, a to ještě za dob Rakouska-Uherska, někdy v 19. století. Ale ani u našich sousedů guláš přímo nevymysleli. Recept na masové kostky vařené v kotlíku a v omáčce z cibule a papriky totiž úplně původně pochází z Maďarska. Pro tamní kuchyni jsou jídla podobná guláši typická, ten jejich guláš je ale spíše polévkou, než omáčkou ke knedlíkům.

Českem s chutí: Frgále, kyselica a dobrá slivovice? Ochutnejte Valašsko!

Českem s chutí: Frgále, kyselica a dobrá slivovice? Ochutnejte Valašsko!

Až zmlsané vídeňské jazýčky mu daly tuto o něco elegantnější formu. Protože Češi chtěli se slavnou metropolí velké říše držet krok, i tady se vídeňský guláš začal vařit, byla to ale opravdu sváteční záležitost, a to především pro movité občany a návštěvníky luxusních podniků. Obyčejný člověk, navíc ještě třeba na venkově, na potřebné suroviny nedosáhnul, především na hovězí maso. A tak bylo potřeba trochu zapojit fantazii, což  nakonec dalo vzniknout bramborovému guláši též zvanému buřtguláš.

Buřtguláš má tu výhodu, že se vyrábí z levných potravin a jeho příprava samotná je poměrně snadná a rychlá. V podstatě jen stačí na másle, sádle nebo oleji osmahnout cibuli, přidat oloupané a nakrájené brambory, nějakou tu uzeninu - klobásu nebo špekáček - zalít vodou, přisypat mletou papriku, případně trochu kmínu, pepř a sůl a nechat asi půl hodinky vařit. Nakonec se bramborový guláš ještě může, ale nemusí zahustit moukou a hotovo, podáváme s chlebem!

Holandský řízek je ryze český vynález. Odkud tedy vzal svůj název?

Holandský řízek je ryze český vynález. Odkud tedy vzal svůj název?

Tisíc chutí, tisíc buřtgulášů

Buřtguláš můžete připravit s použitím sladké, ale také pálivé papriky. Milovníci obzvláště pikantních jídel do něj rádi krájí ještě chilli papričku. Pro svou jednoduchost, chuťovou sytost a vydatnost je buřtguláš v Česku oblíbený dodnes, snad i proto, že jde skvěle dohromady s pivem. Rozhodně se ale nejedná o zrovna zdravé jídlo, a to především kvůli uzeninám, které obecně ve fit jídelníčku nemají co dělat.

Pravé Tatranky jsou jenom jedny. Název získaly podle svého původního tvaru

Pravé Tatranky jsou jenom jedny. Název získaly podle svého původního tvaru

Ale buřtguláš se dá samozřejmě připravit i bez uzeniny, tedy ve vegetariánské podobě. Pak to sice bude opravdu jen bramborový guláš, i na takovém si ale jistě pochutnáte. Uzeninu zároveň můžete nahradit sojovým masem nebo luštěninami, například cizrnou nebo vařenými fazolemi. Vynikající je rovněž "buřtguláš" s houbami, přičemž vůbec nejlepší je na to hlíva ústřičná.

Líbí se Vám článek? Sdílejte jej svým přátelům!

Sdílet na Facebooku Poslat emailem

Ke článku nejsou žádné komentáře.

Přidat komentář