Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

červen
14

Národní den okurek (USA)


Národní den okurek (USA)
Zdroj: Pixabay

Národní den

Národní den okurek najdeme v americkém kalendáři 14. června, dalo by se však říci, že okurkový měsíc probíhá prakticky celý červen. Mezi hlavní přednosti okurek patří skutečnost, že dovedou perfektně osvěžit. Proto v teplých letních měsících přijdou vhod.

Osvěžující vlastnosti okurek je předurčují k tomu, že se dají přidat nejen k jídlu a do salátu, ale také do nápojů. Jsou vhodné k detoxikaci, ale i jen k popíjení. Okurky jsou úžasně všestranná zelenina se spoustou různých kulinářských možností použití. Jsou složeny až z 95 % z vody (obsah vody může být dokonce i o něco vyšší). Jde o oblíbenou zeleninu českých zahrádkářů. 

Jak využít okurky v kuchyni

Okurky můžeme využít třeba v případě, pokud chcete zpestřit letní grilování. Ale i podzimní obědy, vánoční bramborový salát (najdou se ale i odpůrci) i velikonoční občerstvení. Zkrátka přijdou vhod v období celého roku. A abychom je měli celý rok k dispozici, je ideální z nich připravit okurkový relish, který se hodí do hot dogu či propečeného burgeru, jako obloha, do salátů nebo pomazánek. Dlužno podotknout, že jde o americkou verzi zpracování našich dobře známých okurek. 

K zavařování či nakládání okurek najdete spoustu rad, postupů a receptů na našem webu. Nakládané okurky jsou  oblíbená česká klasika a recepty se v rodinách často předávají po generace. Výborné jsou například domácí okurkové řezy.  

Kdo by neměl promeškat Národní den okurek (USA)?
Dejte jim vědět

V následujících letech tento den připadá na

Následující významné dny

Marie

Po Út St Čt So Ne

    Marie

    Náhodný recept Zobrazit více

    Nejnovější recepty Více