Domácí přítel - nejen vánoční

Suroviny 3 záviny

30 dkg hladká mouka
20 dkg mletý cukr
2-3 vejce
náplň:
40 ks ořechů (event. 1/4 množství neodhadnu asi 40 ks na
1 závi

Postup přípravy receptu

 1. Zpracovat na vále, nechat odpočinout. Rozdělím na 3 díly a z každého vyválím plát jako štrúdl. Středem každého plátu - po délce - poklademe 3 ks půlky ořechů (nebo i 1/4 ale těsně k sobě) a volné boky přeložíme jako u štrúdlu přes sebe.

 2. Rukou dobře uhladíme, utlačit na plát, aby nebyly vzduchové mezery, dobré je i třeba lehce propíchat jehlou na špíz. Při pečení má někdy tendenci vyskočit a udělat bubliny, které pak při krájení praskají.

 3. Peče se na 175°C lehce dorůžova, je opravdu hodně světlé. Hotové upečené, teplé se musí hned krájet.

 4. Dva pláty (před krájením) dobře zakrývám utěrkou, aby vydržely co nejdéle teplé na plechu. Třetí si zakryji utěrkou na desce a ihned krájím na tenké 2-3 mm plátky.

 5. Dávám si i 2 utěrky, aby bylo v teple, vychladlé dost praská - musí se proto krájet dost rychle. Z množství je jeden plech (3 záviny).

Komentáře k receptu Domácí přítel - nejen vánoční

 • maiva maiva(autorka receptu)

  Iva: Zajímavý komentář;-)těsto si udělám třeba večer a peču další den. Nikdy řídké nebylo, je to spíše hustota jako nudlového:-S Úžasné a s tím, že chutnalo i psům:-//nějak nechápu... asi se nepovedlo? Psi navíc ořechy nemají vůbec dostávat:-8

  Odpovědět

 • Iva Iva(neregistrovaná)

  Musím říct že když jsem udělala první štrůdlík, nadávala jsem na co jsem se to zas dala, ale asi to bylo tím že jsem si těsto udělala odpoledne a pekla až večer, tak bylo trochu řídké. Ale vísledek, ÚŽASNÉÉÉ !!! Všem strašně moc chutná, dokonce i psům :) :yes::yes::yes::yes: Můžu jen doporučit ! :):yes:

  Odpovědět

 • Lenka Lenka(neregistrovaná)

  Musám potvrdit, je to výborné...jako eventualitu já dělám náplň z povidel a přidávám ještě sušené švestky, ořechů rovněž na kousky, ale už jen jako doplněk!!!

  Odpovědět

 • Pajaska Pajaska

  A máš to teda moc pěkné.:yes::yes:Až teď jsem si všimla,nádhera.:-K:-K

  Odpovědět

 • maiva maiva(autorka receptu)

  Pajaska: Pájo, dnes jsem pekla a doplnila foto;-):-D

  Odpovědět

 • maiva maiva(autorka receptu)

  magdalenka: Magdalenko, zpracuji vše na vále jako linecké např. je to rychle udělané. A bez pečiv. prášku nebo sody, jen to co je v receptu.

  Odpovědět

 • magdalenka magdalenka(moderátorka)

  Maiva, máš to zaujímavé. :yes:
  A vajíčka rozšľaháš a potom vleješ do zmesi múky a cukru a spracuješ? A je to pórovité, napriek tomu, že tam nie prášok do pečiva ani sóda, ak dobre vidím...

  Odpovědět

 • Pajaska Pajaska

  Ivo,to bych si nechala líbit.Těším se na dodatečné foto.;-):-p:yes:

  Odpovědět

 • maiva maiva(autorka receptu)

  Špagi, díky, snad jsem doplnila správně. Je to cukroví, které vydrží /spíš jako keksy - suchárky/.Velmi důležité je poskládat ořechy těsně k sobě a pak krájení. Krájení horkého, teplého- jinak má tendenci praskat:-// což je potom škoda. Foto příležitostně dodám:-K jak budu dělat k nějaké příležitosti nafotím i postup.:-))

  Odpovědět

 • spagetka spagetka

  Maivo, vypadá to zajímavé - v ingrediencích ti chybí ale ořechy, doplň je, prosím;-), a škoda že není foto, jinak to vypadá lákavě - asi na rychlou spotřebu ještě za tepla, že? :-p:yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: domácí vánoční cukroví recepty domácí vánoční cukroví cukrovi domaci pritel domácí přítel domácí přítel cukroví domácí přítel recept domácí cukroví recepty recepty na vánoční cukroví domácí cukroví přítel domácí cukroví domácí vánoční cukroví recept vánoční cukroví přítel recepty na domaci vanocni cukrovi recept domácí přítel vánoční domácí cukroví vanocni cukrovi domaci recepty vanočni cukrovi domaci domácí vánoční cukroví 2012 domaci recepty na vanocni cukrovi recept na domaci vanocku