Rychlý dia moučník s marmeládou

Dietní recepty DIA Doba přípravy: 35 minut 7 názorů

Dietní recepty DIA Doba přípravy: 35 minut 7 názorů

Suroviny 6 porcí

2 vejce
30 g rozpuštěné vlahé Hery nebo jiného tuku
40-50 g práškového sladidla Clara na pečení nebo jiné
citronová kůra
1 dcl mléka
200 g polohrubé mouky
1/2 prášku do pečiva
dia meruňková marmeláda
trochu tuku na vymazání formy
kokos nebo hrubá mouka na vysypání formy

Postup přípravy receptu

  1. Do mísy dáme celá vejce, sladidlo, citronovou kůru, rozpuštěný vlahý tuk a vše důkladně prošleháme. Přidáme mouku promíchanou s práškem do pečiva, mléko a vše opět smícháme.

  2. Těsto dáme do vhodné formy, vložíme do předehřáté trouby a upečeme. Po vychladnutí rozřízneme v polovině, potřeme marmeládou, spojíme a na povrchu můžeme mírně poprášit sušeným mlékem s troškou sladidla.

Poznámka od kuchařky

Na pečení jsem použila formu ve tvaru věnce a taky jsem vyzkoušela formu na malé bábovičky. Tam jsem použila těsto z 1,5 dávky a měla jsem 6 ks, mají objem necelé 2 dl. Může se péct v jiné menší formě, v muffinkové i na pekáčku. Tam můžeme použít papír na pečení a nemusí se vymazávat a vysypávat.

Sladidlo které jsem použila má menší sladivost než cukr, 100 g sladidla nahradí 63 g cukru. Neztrácí sladivost ani při vysokých teplotách tj. 250 °C. Může se samozřejmě použít jiné sladidlo, vhodné na pečení a dáme si ho dle potřeby.

Tento rychle připravený moučník nám chutnal, tak předávám dál k případnému vyzkoušení.

Komentáře k receptu Rychlý dia moučník s marmeládou

Tématické fráze: dia moucniky dia recepty moučníky dia moucnik pečení s marmeládou rychly dia moučnik rychlý moučník dia moučníky recepty rychly dia dezert rychlý pečený moučník rychlý dia koláč rychlý dia moučník-merylas recept na rychlý dia moučník dia recepty moucnik s merunkovou marmeládu pečeni z marmiladou dia pečení dia placka s marmeladou a. kokosem dia moučník s jablky dia močníky recety na močníky s marmeládou