Gulášová polévka z mletého masa

Polévky Doba přípravy: 45 minut příprava 119 názorů

Polévky Doba přípravy: 45 minut příprava 119 názorů

Suroviny 5 - 6 porcí

5 lžic oleje
1 menší cibule
4 lžičky mleté papriky
200 g mletého hovězího masa (nebo mix s vepřovým)
sůl
pepř
kmín
3 velké stroužky česneku
majoránka
3 větší brambory
60 g hladké mouky

Postup přípravy receptu

  1. Na oleji osmahneme dorůžova cibuli, přidáme mletou papriku, zamícháme a ihned přidáme mleté maso, které za stálého míchaní a oddělování kousků restujeme. Papriku jen zpěníme, jinak hořkne.

  2. Přidáme sůl, pepř, kmín, zalijeme vodou a zhruba 30 minut vaříme. Pak přidáme brambory nakrájené na kostky, utřený česnek, ještě chvilku povaříme a zahustíme. Buď jíškou ze 4 lžic mouky a 5 lžic oleje, nebo mouku rozmícháme ve vodě. Já mouku opražím za stálého míchaní nasucho, musí se pak nechat zchladnout a prosít. Je to tzv. suchá jíška. Dělám si ji do zásoby a některá jídla tak zahušťuji.

  3. Polévku necháme velmi zvolna dobře provařit, až tuk vystoupí na povrch. Ke konci ještě přidáme majoránku a dochutíme.

Komentáře k receptu Gulášová polévka z mletého masa

Předchozí 1 2 3 4 5 6 8

Tématické fráze: gulášová polévka gulasova polevka gulášová polévka recept gulášová polévka recept gulasova polevka s mletym masem gulášová polévka s mletým masem gulášová polívka polévka z mletého masa polévka z mletého masa recept na gulášovou polévku z mletého masa recept na gulášovou polévku polívka gulasova gulášová polévka s mletým gulašova polévka z masem gulašovka z mletého masa gulášovka z mletého masa polévka z mletého veprového masa gulášová polévka z mletým masem polevka z mletého hovězího masa polévka gulášová