Mramorová bábovka levná

Moučníky Bábovky Doba přípravy: 60 minut 4 názory

Moučníky Bábovky Doba přípravy: 60 minut 4 názory

Suroviny 6 porcí

375 ml polohrubé mouky
250 ml mléka
125 ml krupicového cukru
1 vejce
1 kypřící prášek do pečiva
1 vanilkový cukr
1 lžíce kakaa
70 g rozpuštěné Hery

Postup přípravy receptu

 1. Nejprve v malém kastrůlku opatrně rozpustíme Heru. Formu na bábovku vymažeme tukem a vysypeme hrubou moukou. Kypřící prášek a kakao prosejeme, každé zvlášť. Odebereme část odměřené mouky a promícháme jí s kypřícím práškem.

 2. Do mísy rozklepneme vejce a rozmícháme s cukry. Střídavě přidáváme mouku a mléko, pak mouku promíchanou s práškem a rozpuštěnou prochladlou Heru. Polovinu těsta vlijeme do připravené formy a do druhé přimícháme kakao.

 3. Těsto s kakaem také přidáme do formy a případně vidličkou na pár místech trochu promísíme, abychom dosáhli mramorového efektu.

 4. Vložíme do předehřáté trouby na 170°C a bábovku pečeme asi 45 minut. Po upečení necháme bábovku ve formě trochu zchladnout a poté jí vyklopíme.

Komentáře k receptu Mramorová bábovka levná

 • jarda Kadic jarda Kadic

  Též bych zkusil, ale uvítal bych cukr a mouku v gramáži:yes:

  Odpovědět

 • jerry jerry(neregistrovaný)

  Zítra vyzkouším:yes:

  Odpovědět

 • JanaB1 JanaB1(autor receptu)

  Bibinka: Fotečka by byla, dělala jsem jí pouze pro sebe. Na tácu jsou ale drobky od krájení.;-) Pokud to nevadí, tak foto přidám.

  Odpovědět

 • Bibinka Bibinka

  Jani, bylo by fajn, vyfotit ukrojený vzorek, aby byla vidět ta mozaika;-)

  Odpovědět

Tématické fráze: levná bábovka mramorová bábovka z hery mramorová bábovka z hery levná bábovka bez mléka levné bábovky trena piškotova mramorová bábovka recept mramorová bábovka z hery recept levná bábovka z hery bábovka z rozpuštěné hery levná třená bábovka mramorová bábovka dvě vejce z z hery recept mramorova babovka z hery třena piškotová bábovka trena hrnkova babovka levna babovka třena bábovka s rozpuštěné hery babovka trena levnejsi levná bábovka bez vajec bábovka levná levná bábovka