Smažený sýr - smažák

JanaB1 Kuchařka: JanaB1

Doba přípravy: 20 minut 2 porce Sýry 17 názorů

Suroviny

2 plátky sýra Eidam
2 vejce
hladká mouka
sůl
strouhanka
slunečnicový olej na smažení
Recept si zatím oblíbilo 22 kuchařů

Postup přípravy receptu

 1. Sýr nakrájíme na 1 cm silné plátky. Vejce vidličkou rozšleháme a mírně osolíme.

 2. Plátky sýra nejprve namočíme do studené vody, aby nám dobře držela mouka. Poté obalíme v hladké mouce, rozšlehaných vejcích a ve strouhance.

 3. Aby nám sýr při smažení nevytékal, tak jej obalený ještě jednou namočíme do vajec a do strouhanky. Smažíme rychle na oleji.

Poznámka

Stejný recept jsem nenašla.

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 1 570 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Smažený sýr - smažák

 • Miilan Miilan

  Říká se, že u tohoto pokrmu a jeho přípravy, vlastně není co zkazit. Snad jen špatný výběr sýra. Ovšem je úsměvné, jak se někdo snaží dodržovat termín "trojobal". Hladká mouka má v prvé fázi, třeba u masa, květáku nebo patizonů, účel pouze zbavit pokrmu povrchové vody, aby na ní ulpělo vejce. Proč tedy namáčet suchý sýr do vody, aby na něm ulpěla mouka? To je naprosto zbytečné! Zkuste jednou mouku prostě vynechat, protože u sýra tento účel neplní. Do dvou rozšlehaných vajec dejte jednu lžíci Solamylu a poté 2x obalte ve strouhance. :yes:

  Odpovědět

 • Eja57 Eja57(moderátorka)

  Na fotce vypadá nádherně, hned bych si dala. :yes: Metodou pokus/omyl jsem se dopracovala ke 30% eidamu, s vyšším obsahem tuku to nefunguje a s goudou už vůbec ne....ale dostala jsem takovou chu´t že snad zkusím leerdammer light....
  nakonec jsem neodolala, přikládám foto, s doma naloženými paprikami místo tatarky...

  Odpovědět

 • Karel Drlík Karel Drlík(neregistrovaný)

  Aby plátky sýra nebyly plané doporučuji před obalením natřít slabě jednu stranu sýra něčím co máme rádi např.pálivou pastu ,obalený sýr dejte do mražáku na hodinku ,je to opatření proti roztékání.Jinak obalený sýr v mražáku je připravený na použití kdykoli jindy.Půjde to i bez namáčení do vody.

  Odpovědět

 • Prpcek Prpcek

  Smažák se zajímavou vychytávkou nemá chybu. Chutnalo. :yes:

  Odpovědět

 • zdenka zdenka(neregistrovaná)

  souhlasím smažák je fantasickej, i když do dietních jídel napatří, ale miluju ho,-)))

  Odpovědět

 • Jackie79 Jackie79

  Jo tak ten bych si dala :-p

  Odpovědět

 • rebeka rebeka

  JanaB1: miluju smažák:-p:yes: byl včera k obědu;-) já sůl nedávám, sýr je slaný dost.. s domácí tatarkou to nemělo chybu;-)
  Posílám bod a foto, jestli neva:-K

  Odpovědět

 • zizala zizala

  Namočení do studené vody je zajímavá vychytávka :yes:

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  :yes::yes: Pravda je, že někdy se snažíme najít něco ryhlého, dobrého, ale chybí nápad. A smažák rozhodně patří do této kategorie dobrých rychlovek :-)

  Odpovědět

 • mariana. mariana.

  Klasický recept?Člověk pořád vymýšlí nějaké speciality a kolikrát to stojí za prd,ale právě tenhle klas.smažák jsem měla nap.před 10 lety.A mám na něj šílenou chuť:-8:-p:yes:

  Odpovědět

 • JanaB1 JanaB1(autor receptu)

  pipre: :yes: Původně jsem chtěla přidat foto, ale recept jsem nenašla.

  Odpovědět

 • Eliza Eliza

  Děkuji za nápad namočit sýr do studené vody. To jsem nikdy neudělala - nevěděla jsem o tom - a možná v tom byl kámen úrazu...;-):-K:yes:

  Odpovědět

 • pipre pipre

  T: A proč ne? Tady chodí člověk často pro inspiraci, co uvařit a kolikrát mu přijde připomenutí i toho smaženého sýra vhod :-) Normálně by se mu třeba nevybavil a stačí kouknout a už ví, co uvařit :-):yes::yes:+2

  Odpovědět

 • T T(neregistrovaný)

  No tak že by se na klasický smažák musel psát recept..:-//

  Odpovědět

 • spagetka spagetka

  Colombo65:otíku, asi jsem se vyjádřila blbě. Já to myslela, jakože tak jednoduché a mňam jídlo tu není, ne jako že je blbé, prostě, že tu není tato klasika, tak jsem to myslela. :yes::yes::yes::yes:

  Odpovědět

Předchozí 1 2

Tématické fráze: smažený sýr smažený sýr recept smazák nejlepší smažený sýr recept na smažený sýr recept na smažák domácí smažený sýr jaky syr na smazak smazak recept syr na smazak nejlepší smažák smažák ze strouhaného sýra jak na smažený sýr jak obalit smažák recept na sýrový smažák domácí smažák smažený sýr jinak nejlepší sýr na smazak recept smazeny syr smazak se sunkou