Krůtí stehno na zázvoru

Suroviny 3 porce

600 g krůtího stehenního svalu bez kosti a kůže
300 ml zázvorového piva (Ginger beer)
1 lžíce nastrouhaného zázvoru
4 lžíce medu
2 lžíce oleje
1 lžička citronového pepře
1 lžička celého kmínu
1 lžička soli

Postup přípravy receptu

  1. Maso opláchneme, osušíme a na mnoha místech propícháme. Vhodná je jehla na uzavírání španělských ptáčků.

  2. V hlubším kastrolu dobře promícháme všechny uvedené suroviny. Přidáme celý kus krůtího masa, který v marinádě důkladně promačkáme. Kastrol přiklopíme poklicí a dáme nejlépe do druhého dne uležet do lednice. Maso můžeme 1-2 krát v marinádě otočit.

  3. Druhý den pečeme v troubě předehřáté na 180°C doměkka. Přibližně 150 minut, záleží na tloušťce masa. Když je maso téměř měkké, sundáme pokličku a dopékáme odkryté na barvu.
    Během pečení přeléváme vypečenou šťávou a podle potřeby podléváme horkou vodou.

  4. Upečené maso naporcujeme a na talíři přelijeme vypečenou šťávou. Podáváme s přílohou dle svých chutí. Já jsem měla brambory cibuláčky z papiňáku.

Komentáře k receptu Krůtí stehno na zázvoru

Tématické fráze: krůtí stehno krůtí stehna recepty krůtí stehna krůtí stehno recept krůtí stehno bez kosti recepty krůtí stehna recept kruti na zazvoru krůtí stehno se zazvorem recept krůtí stehna krůtí krůtí stehno kruti stehna se zazvorem krůtí stehno bez kosti krutí stehenní maso recepty krútí stehenní sval recepty z krůty kruti stehna na na zázvoru recepty z kýty krůtí stehno pečene na zázvoru medu a pivu krůtí stehenní maso na zázvoru krůtí stehna bez kosti a kůže recepty