Banánový dort s karamelem (Dělená strava podle LK - Zvířata, volný graf)

Dietní recepty Dělená strava Doba přípravy: 80 minut 2 názory

Dietní recepty Dělená strava Doba přípravy: 80 minut 2 názory

Suroviny 8 porcí

Karamel:
100 g fruktózového cukru
Dort:
4 banány
4 vejce
400 ml mléka
1 vanilkový fruktózový cukr nebo kousek lusku vanilky do těsta nebo karamelu (není nutné)

Postup přípravy receptu

  1. Připravíme si 2 nádoby, vhodné na vaření ve vodní lázni. Vnitřní by měla mít průměr zhruba 20 cm. Bude sloužit jako forma na dortík. Na obou je nutná poklice. Já jsem použila 2 litinové hrnce.

  2. Cukr nasypeme na teflonovou pánev, pomalu zahříváme, mícháme až zezlátne do karamelu. Ten nalijeme horký do malé formy, ve které budeme ve vodní lázni vařit dort. Přidala jsem do něj na závěr KL fruktózy s rozmixovaným vanilkovým luskem, ale není to nutné.

  3. Připravíme si vodní lázeň: Do větší nádoby napustíme tolik vody, aby malá forma byla po vložení ponořená do poloviny.
    Do mixéru nalijeme mléko, přidáme oloupané banány a vejce. Směs turbo rozmixujeme do hladka. Můžeme ji ovonět přidáním vanilkového cukru nebo vanilky, ale není to nutné, banány nám dort krásně navoní a pokud jsou hodně zralé, i osladí.

  4. Rozmixovanou hmotu nalijeme na karamel, přikryjeme malou formu pokličkou a vložíme do vařící vody. Poklicí přiklopíme i velký hrnec a vaříme dort mírným varem 45-55 minut. Vyndáme formu, odkryjeme, necháme vychladnout, vložíme na 2 hodiny do lednice. Pak formu přiklopíme talířem a rychlý pohybem ji na něj překlopíme. Spodní strana dortu, namočená v karamelu, je nyní nahoře.

Poznámka od kuchařky

Příprava zabere 20 minut. Vzhledem ke kombinaci Zvířátkové skupiny s ovocem, je tento recept vhodný do volného grafu, kdy nehubneme, ale váhu pouze udržujeme. (Nebo si prostě potřebujeme smlsnout.) Je to dobrota, ve ZV pečení až neuvěřitelná. V karamelu mám černé tečky rozmixovaného vanilkového lusku. Nevypadají dobře, ale nejsou na závadu. Karamel je "třešnička na dortu", ale dovedla bych si dort představit i bez něj. V tom případě by byl i nízkokalorický, žádný tuk ani cukr navíc!

Recept je inspirován internetem.

Komentáře k receptu Banánový dort s karamelem (Dělená strava podle LK - Zvířata, volný graf)

TIP dne na email

Další inspirace

Přidat podobné recepty